1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Kurumuş Jel Eyeliner Nasıl Düzeltilir ?

Kurumuş Jel Eyeliner Nasıl Düzeltilir ?

Hemen hemen bütün kadınların her sabah kullandığı jel eyeliner hakkında merak ettiklerinizi bu yazımız da hazırladık. Kullandığınız jel eyeliner zamanla kuruyorsa kesinlikle üzülmeyin. Bugünkü yazımızda kuruyan eyelineri kurtarma yöntemini sizlerle paylaşıyoruz.

Eyeliner, göz kenarlarına çizgi çekmek için bir çok kadının kullandığı bir göz kalemidir. Makyaj yapmak göründüğü kadar kolay bir işlem değildir. Her kadının eli yatkın olmuyor. Bu yüzden bazı kadınlar evlerinde makyaj yaparken oldukça zorlanıyor. Fakat günümüzde bu durumda kolaylaşmaya başladı. Video ve fotoğraf anlatımlarıyla adımları izleyerek kadınlar makyaj yapmayı başarıyor. Özellikle kadınlar eyeliner sürmekte çok zorlanıyor. Eyeliner çekmek zor zanaat olmuş bir durumda. Kadınlar dramatik, nostalji ve seksi eyeliner modellerini göz kapaklarında görmek istiyor. Kullandığınız eyeliner kurudytsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapacağınız kolay bir yöntemle eyelinerınızı eskisinden daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

İşte kuruyan jel eyelenir’ı sıvılaştırma yöntemi;

Malzemeler;

Lens solüsyonu
KürdanPeçete

Hazırlanışı;

Kuruyan jel eyelinerınıza bir kaç damla lens suyu damlatıp, kürdan yardımı ile homojen bir şekilde karıştırın. Ardından  hafif nemli bir peçete ile eyelinerınızın üzerine baskı yapın. İşte yeni almış kadar sürülebilir hale geldi!

EYELİNERİ KURTARAN DİĞER YÖNTEM

Kurumuş jel eyelineri düzeltmek için ihtiyaç duyulan malzemeler birkaç damla zeytinyağı ve kürdandır. Bu işlem için kuruyan jel eyeliner içerisine birkaç damla saf zeytinyağı damlatılır ve bir kürdan yardımıyla dikkatlice karıştırılır. Birkaç dakika boyunca sürdürülen bu işlem neticesinde elde edilen sonuç şaşırtıcıdır. Bu sayede jel eyeliner kurumaktan kurtulmuş ve ilk günkü haline dönüşmüş olarak kullanıma hazır hale gelir.

Zeytinyağının yanı sıra kurumuş jel eyelineri geri kazanmak için lens solüsyonu da kullanılabilir. Bunun için birkaç damla lens solüsyonu kuruyan jel eyeliner içerisine damlatılır ve kürdanla iyice karıştırılır. Tıpkı zeytinyağı uygulamasında olduğu gibi lens solüsyonuyla da istenilen ilk günkü jel eyeliner görüntüsü elde edilmektedir. Yeni yapılan jel eyeliner üzerinde sıvı fazlalığı oluştuğunda ise bir peçete yardımıyla bu fazlalık alınabilmektedir. Lens suyuna alternatif olarak gliserin ya da göz damlası da kullanılabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap