1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. KYK Burs Başvurusu Ne Zaman Bitiyor? (2020-2021)

KYK Burs Başvurusu Ne Zaman Bitiyor? (2020-2021)

Milyonlarca öğrencinin uzun süredir her gün internet üzerinden aradığı KYK Burs Başvuruları en sonun da başladı. Bazı öğrencileri burs başvurularını kaçırmamak için ilk günden işlerini tamamladı. Fakat bazı öğrenciler KYK burs başvurularının son günün merak ediyor. Uzun süredir beklenen başvuruların başlaması ile beraber gözler başvuru işlemlerine çevrildi. KYK burs başvuruları e devlet sistemi üzerinden yapılacak. KYK burs başvuru şartları olumlu kabul edenler değerlendirmeye alınacak. İşte, e-Devlet KYK burs ve kredi başvuru ekranı, başvuru şartları ve başvuruların ne zaman biteceği haberi sizlerle…

kyk burs başvurusu ne zaman bitecek?

Günlerdir heyecan içerisinde bir çok öğrencinin beklediği KYK burs ve kredi başvuruları için zorlu süreç çoktan başladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının başlaması ile birlikte, bu kez de sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve başvuruların ne zaman biteceği merak edilmeye başlandı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BİTECEK?

Burs-kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrencilerin 28 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden başvurması gerekiyor.

3 Kasım 2020 Salı günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Toplam da 11 adım sürecek olan KYK burs başvuru ekranında ilk adım başvuru bilgileri olacak. Bu adımda ki bazı uyarıları okuyup onaylayacak olan öğrenciler, sonraki aşamaya geçiş yapacak.

2. adımda ise öğrencinin kimlik bilgileri istenecek. Burada kimlikte yer alan bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi ya da yanlış varsa düzeltilmesi gerekiyor.

3. adımda öğrenim bilgileri, 4. adımda bilgilendirme mesajı, 5. adımda adres bilgileri, 6.adımda, özel durum bilgileri, 7. adımda aile bilgileri, 8. adımda burs ya da kredinin yatırılacağı Ziraat Bankası bilgileri, dokuzuncu adımda Ziraat Bankası ürün başvuru işlemleri, onuncu adımda verilen bilgilerin önizlemesi, son adım olan 11. adımda ise son işlem gerekecek.

KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap