KYK yurtlarında kalan öğrencilerin Evci İzin hakkı 75 gün mü 30 gün mü? KYK Evci hakkı yıllık mı dönemlik mi?

KPSS 2022 Sorusu 47. Uluslararası Emmy Ödülleri töreninde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kim almıştır? KPSS 2022 Sorusu 47. Uluslararası Emmy Ödülleri töreninde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kim almıştır?

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin Evci İzin hakkı 75 gün mü 30 gün mü? KYK Evci hakkı yıllık mı dönemlik mi? Bu soruları son günlerde sıklıkla araştırılmaya başlandı.

2022 KYK Evci izin Hakkı Kaç Gün?

Milyonlarca üniversite öğrencisi KYK evci izin gününü araştırmaya başladı. Öğrenciler Yıllık evci izin günlerinin düşüp düşmediğini merak etmeye başladı. geçtiğimiz yıllarda 75 gün izin hakkı olan öğrencilerin yıllık izinleri 30 güne mi düştü? Detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

KYK yurtlarında öğrencilerin yıllık 75 gün olan izin hakkı bu dönem 30 gün olarak görünüyor.

kyk-izin-gunu

KYK yurt izni nasıl alınır? Genciz Biz

Kredi ve Yurtlar Kurumu yönetmeliğine göre yurtta kalan öğrencilere, üniversitenizin akademik takvimi gereği verilen tatiller, hafta sonu (cumartesi ve pazar) tatilleri, 1 Mayıs, 23 Nisan, 19 Mayıs gibi diğer resmi tatiller ve özel izinler hariç bir eğitim-öğretim yılında toplam 75 gün izin verilmektedir.

1- Genciz Biz sitesine “https://gencizbiz.kyk.gov.tr/” bu bağlantıdan giriş yapmanız gerek.

2- Ardından e-Devlet ile giriş yapın ve sayfada karşınıza çıkan İZİNLER bağlantısına tıklayın.

3- “Yeni İzin Talebi” oluşturun.

4- Yeni açılan sayfada izin başlangıç ve bitiş tarihlerini, izin geçireceğiniz adres, telefon numarası gibi bilgileri girmeniz gerekmekte.

5- Son adımda izin talebimi gönder butonuna tıklayarak KYK izin alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.