Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından barınma hizmeti alan öğrenciler için sunduğu ücretsiz wifi ayarlarını sizler içim derledik. KYK WİFİ kota sorgulama 2021, KYK wifi kalan kullanım ayarlarını bu yazımızdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. KYK yurtlarında kalan binlerce öğrenci ücretsiz olarak sunulan WİFİ hizmetinden yararlanıyor. KYK WİFİ kota sorgulama ve diğer işlemler ise google üzerinde sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Sizde KYK yurtlarında kalıyorsanız KYK WİFİ kota sorgulama ayarlarını sitemizden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

KYK WİFİ Kota Sorgulama Nasıl Yapılır ?

KYK WİFİ kota sorgulama işlemini e-devlet sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. TC kimlik numarası ve e-devlet şifre bilgileri ile sisteme giriş yaparak, kalan internet kullanımlarına dair ayrıntılı bilgi alabilirler. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan bu wifi hizmetini sorgulamak için:https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkini tıklayıp sisteme giriş yaptıktan sonra Kota Bilgileri sekmesine tıklamaları gerekiyor. Sorgulama işlemi e-devletten yapılabileceği gibi KYK’nin kendi resmi sitesi üzerinden de yapılabiliyor. KYK sitesi üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle wifi.kyk.gov.tr sitesine girmelisiniz.

KYK Wifi Şifresi Nasıl Alınır?

E-devlet üzerinden KYK wifi şifrenizi almak için yapmanız gerekenleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:
  1. İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkini tıklayın.
  2. Ardından TC kimlik no ve şifre bilginizle sisteme giriş yapın.
  3. Sonraki aşamada kişi seçiminde bulunun. Bu noktada GSB yurdunda kalan öğrenci seçeneğini tercih etmelisiniz.
  4. Daha sonra taahhüt onayı ve başvuru formu sayfalarını doğru bir şekilde doldurun.

KYK Wifi Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK wifi şifrenizi aldıktan sonra akıllı telefonunuzdan KYK wifi ağına bağlanabilirsiniz.
  1. Öncelikle telefonunuzun wifi ağını açmalısınız.
  2. Ardından KYKWIFI ağına tıklamalısınız.
  3. Bu ağa tıkladığınızda sistem, sizi yeni bir sayfaya yani KYK sayfasına yönlendiriyor.
  4. Yönlendirildiğiniz KYK sayfasına kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle giriş yapabiliyorsunuz.

KYK Wifi Çıkış İşlemi Nasıl Yapılır?

Konu hakkında aslında en kolay sorgulardan bir tanesi KYK WİFİ çıkış olabilir. Son derece kolay bir işlem olan KYK WİFİ çıkış için aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz.
  • KYK WİFİçıkmak istediğinizde ‘Çıkış’ butonuna basmanız, yeterli oluyor.
Fakat bazı durumlarda butona bassanız bile çıkış işlemi gerçekleşmiyor ve sistem, hata veriyor. Bu durumda internet tarayıcınızın sürümünü güncellemeli yani son sürümünü kullanmalısınız.
KYK Wifi Kota Ne Zaman Yenilenir? KYK wifi koda her ayın 1’inde yenilenir. Takvim ayına göre yenilenen kotanızı ayın 1 ile 30 arasında kullanabilirsiniz. KYK wifi kotanız yenilendiğinde diğer aydan haklarınız devretmez. KYK Wifi Doğrulama Sayfası Gelmiyor? En çok karşılaşılan sıkıntılar arasında yer alan "kyk wifi doğrulama sayfası gelmiyor" sorunudur. İlk olarak KYK wifi ağına bağlı olduğundan emin olduktan sonra mobil veriyi kapatın arka planda çalışan VPN yada benzeri uygulamalar varsa bunları da kapatın. Genelde tarayıcı kaynaklı olarak bu sorunu yaşıyorsan başka tarayıcıya bağlanmayı deneyebilirsiniz. Kyk wifi doğrulama sayfası gelmiyor nedenlerin başında ayrıca Chrome tarayıcısının güncel olmamasıdır. [jnews_carousel_1 include_post="9554,10817,8641,6204,3328"]