Lazer epilasyon fiyatları sürekli değişmekte ve gün geçtikçe artış gözlenmektedir. Bu artıştaki temel sebep bu tarz uygulamaların günümüzde popüler olmasıdır. Kadın ve erkeklerin hayatına çok büyük rahatlık getiren bu uygulamanın birçok farklı uygulaması ve aleti vardır. Fiyatlar bu aletlere ve vücut yapısına göre değişiklik gösterir. Erkek lazer epilasyon fiyatları kadınlara oranla çok daha pahalı ve az çeşitlidir. Kadın lazer epilasyon tedavisinde başarı oranı erkeklere göre daha başarılıdır. Nedeni ise genelde kadın tüy tipleri erkek tüy tiplerine göre daha ince olmasıdır. Lazer Epilasyon Fiyatları 2021 (Erkek, Kadın) Tüm Vücut

Lazer epilasyon 

Lazer epilasyon lazer ışınlarının tüy köklerine uygulanması işlemidir. Kıl köklerinin olduğu her belirli bölge ve alanlara uygulanabilir. İlk adım teninize ve kıl tipinize uygun lazer epilasyon aletini seçmektir.  Lazer epilasyon aletleri; Diode Lazer Epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon ve Nd:Yag Lazer Epilasyondur. Bu cihazlar ten rengine ve uygulama alanına göre değişiklik gösterir. Uygun doz ve doğru cihazı belirlemek çok önemlidir. Lazer epilasyon FDA onaylı tüm aletler tarafından uygulandığı sürece kalıcı etki verir. Ortalama 6 seans sürer. Bu seanslar ten, vücut, hastalık gibi etkenlere göre değişir. Lazerden önce ve sonra güneşe maruz kalınmamalı, 6 saat suya temas edilmemelidir. En etkili sonuçlar koltuk altı ve bikini bölgelerinden alınır.

Erkek Epilasyon Fiyatları Neden Daha Pahalı

Erkek epilasyon fiyatları neden daha pahalı sorusu bizleri çok fazla düşündürüyor. Lazer epilasyon tüm çeşitleriyle birlikte artık kadın erkek ayrımı yapılmaksızın her cinsiyet için uygulanabilir seviyeye gelmiştir. Önceki yıllarda feminen görünen lazer epilasyon artık erkekler içinde normal ve gerekli bir uygulama haline gelmiştir. Fakat erkek epilasyon ücreti kadınlara kıyasla daha fazla olmakla beraber daha az bölgeye uygulanmaktadır. Bunun temel sebebi erkeklerin bu tarz uygulamalara yoğun ilgisinin yeni başlamış olmasıdır. Diğer sebebi lazer epilasyon sektörünün erkeklerde rekabetin olmamasıdır. Belirli firmalar belirli yüksek fiyatlar üzerinden rakipsiz çalıştığı için ortalama fiyatlar 900-1000 TL aralığındadır. İlerleyen yıllarda rakiplerinin çoğalması, epilasyona artan ilgi fiyatlarda normalleşme sürecine gidileceğini gösteriyor.

Kadın Lazer Epilasyon Fiyatları Arasındaki Fark

Kadın lazer epilasyon fiyatları arasındaki fark erkek uygulamalarından farklı olarak pazar ortamının çok daha kalabalık olması, çok tercih edilmesi, ihtiyaç olarak görülmesi ve diğer yöntemlerin artık ilkel bulunmasından kaynaklı çok düşük fiyat ve çok farklı aletlerle uygulanma imkânı sunmaktadır. Tabii bu çeşitlilik fiyatların bambaşka olmasına ve akılların karışmasına da sebebiyet vermektedir. Ortalama tüm vücut lazer seans ücreti 600-900 TL arası değişirken kafa karışıklığı olağandır. Hijyen standartları, lüks, kalite, müşteri memnuniyeti oranı yükseldikçe fiyatta yükselmektedir. Bazı ucuz yolla yapılan yasal olmayan lazer merkezleri vücutta kalıcı yanık ve doku hasarına sebebiyet vermektedir. Kendinize en uygun epilasyon yöntemini sağlık görevlisine danışarak öğrenebilirsiniz.