Lise Mezunu Polis Alımı 2020

Lise Mezunu Polis Alımı 2020

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdeyi verdi. POMEM 7 bin polis alımının 10 bin seviyesine tamamlanacağını duyurdu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Youtube canlı yayınına katıldı ve POMEM için müjdeli haberi verdi. Sosyal medyadan duyurduğu müjde de 7 bin polis alımının ardından 10 bin seviyelerine çıkacağının müjdesini de duyurmuş oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:

Onların talepleri çok saygın. Şöyle diyorlar. Biz 7 binlik polis alımına çıktık. Diyorlar ki bu 10 bin al yedekle beraber. Benim böyle bir hakkım yok. Onu aldığım zaman  sınavın hukuki yönü sakat olacak. Böyle bir hakkım yok. Şöyle bir şey olabilirdi. Onu da arkadaşlarımla konuştum. Bir 3 bin polis daha alsak. Bir yıl sonra olabilir. Şimdi başlasak anca  yıl sonra olabilir. 3 bin polis alsak ekonomiye ait sorumluluk var. Açıklamadan önce arttırma kabiliyetine sahip olabilirdik. ”

2020’de YENİ POLİS ALIMI OLACAK MI?

Yeni polis alımı olack mı? sorusuna Bakan Soylu şu şekilde cevap verdi: “Alacağız evet alacağız. Yedeklere öncelik hakkımız yok. Zaten yedeklik, ismi yedeklik. Ben almak isterim. Polis olmak istemeleri bizim açımızdan büyük bir kıymet. Bana yazıyorlar ben de üşenmeden yazabiliyorum elimden geldiğince.”

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER