1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. M4A Dosyası Nasıl Açılır ve Dönüştürülür ?

M4A Dosyası Nasıl Açılır ve Dönüştürülür ?

M4A Dosyası

M4A dosya uzantısına sahip bir dosya, bir MPEG-4 Ses dosyasıdır. Çoğunlukla Apple’ın iTunes Store’unda şarkı indirme biçimi olarak bulunurlar. Peki, M4A dosyası nasıl açılır, düzenlenir ve dönüştürülür

Birçok M4A dosyası , dosyanın boyutunu küçültmek için kayıplı Gelişmiş Ses Kodlama (AAC) codec bileşeniyle kodlanmıştır.

İTunes Store’dan kopya korumalı bir şarkı indiriyorsanız , M4P dosya uzantısıyla kaydedilir.

 

M4A Dosyası Nasıl Açılır;

VLC, iTunes, QuickTime, Windows Media Player, Media Player Classi , Winamp ve büyük olasılıkla diğer bazı popüler medya oynatıcı uygulamaları da dahil olmak üzere birçok program M4A dosyalarını açabilir.

Android tabletler ve telefonlar ile Apple’ın iPhone, iPad ve iPod touch’ı da M4A oynatıcılar olarak işlev görür ve dosyayı, dosyanın AAC veya ALAC kullanıp kullanmadığına bakılmaksızın, özel bir uygulamaya ihtiyaç duymadan doğrudan bir e-postadan veya web sitesinden oynatabilir. Diğer mobil cihazların da yerleşik desteği olabilir.

Rhythmbox, Linux için başka bir oynatıcıdır, Mac kullanıcıları ise M4A dosyalarını Elmedia Player ile açabilir .


HALA AÇILMIYOR MU?

Dosyanız yukarıda bahsedilen programlarla açılmıyorsa, dosya uzantısını yanlış okuyor olabilirsiniz.

Örneğin, 4MP dosyaları M4A dosyalarıyla karıştırılabilir. Ancak bir M4A oynatıcıyla açmaya çalışırsanız düzgün çalışmaz. 4MP dosyaları, ses dosyalarına referanslar içeren ancak aslında herhangi bir ses verisi içermeyen 4-MP3 Veritabanı dosyalarıdır.

M ve MFA dosyaları benzerdir ancak onlar da aynı oynatıcılarla çalışmazlar ve çoğunlukla ses dosyalarıyla tamamen ilgisizdirler.

ipa dosyasi nedir nasil acilir
Önerilen Yazı
IPA Dosyası Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Açılır ?

M4A Dosyası Nasıl Dönüştürülür?

M4A dosyaları yaygın bir dosya türü olsa da, kesinlikle MP3 biçimini gölgede bırakmazlar, bu nedenle M4A’yı MP3’e dönüştürmek isteyebilirsiniz. Bunu iTunes ile yapabilirsiniz; bu, şarkı zaten iTunes arşivinizdeyse yardımcı olur. Başka bir seçenek de ücretsiz bir dosya dönüştürücü ile dönüştürmektir .

Bir M4A dosyasını iTunes ile MP3’e dönüştürmek için programın içe aktarma ayarlarını değiştirin ve ardından dönüştür seçeneğini kullanın.

  • Düzen > Tercihler ve ardından Genel sekmesine tıklayalım.
  • İçe Aktar’ı seçin .
  • Açılır menüden MP3 Kodlayıcı’yı seçin.

m4a to mp3

  • Kitaplığınızdan dönüştürmek istediğiniz M4A dosyasını seçin.
  • Dosya > Dönüştür > MP3 Sürümü Oluştur seçeneğine gidin .

m4a to mp3

Bunların dışında farklı siteleri kullanarak M4A dosyalarını kolay bir şekilde MP3 formatına dönüştürebilirsiniz. Sizler için aşağıda verdiğimiz siteleri bunun için kullanabilirsiniz;

1- M4A to MP3 Dönüştürücü İçin Tıklayınız.

Bütün bunların dışında sitemizde yer alan ADP, M4R gibi dosyalar nedir ve nasıl açılır sorularının yanıtlarını da kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap