M4R Dosyası nedir?

M4R Dosyası nedir?

M4R dosyaları nasıl açılır, düzenlenir ve dönüştürülür. M4R dosya uzantısı iTunes Zil dosyasıdır. Özel zil sesi sesleri kullanmak için oluşturulabilir ve bir iPhone’a aktarılabilirler.

Bu dosyalar aslında sadece .M4R olarak yeniden adlandırılmış .M4A dosyalarıdır. Dosya uzantıları yalnızca amaçlarını ayırt etmek için farklıdır.

M4R Dosyalar Nasıl Açılır?

M4R dosyaları Apple’ın iTunes programıyla açılır. Kopyalamaya karşı korumalı değilse, ücretsiz VLC yazılımı ve diğer medya oynatıcılar kullanılarak da açılabilirler .

Zil sesini farklı bir programla açmak için, önce uzantıyı .MP3 olarak yeniden adlandırmayı deneyin . Çoğu medya oynatıcı MP3 formatını tanır ancak .M4R uzantılı dosyaları yüklemeyi desteklemeyebilir.

M4R Dosyasını Dönüştürme

Muhtemelen dosyayı başka bir biçime dönüştürmek istemiyorsunuz, bunun yerine MP3 gibi bir dosyayı M4R biçimine dönüştürmek istiyorsunuz, böylece zil sesi olarak kullanabilirsiniz. Mac’e Geçiş’teki bu adımları uygulayarak iTunes ile dönüştürün .

Yaptığınız şey, bir M4A veya MP3 dosyasını iTunes arşivinizden M4R’ye dönüştürmek ve ardından iPhone’unuzun onunla senkronize edebilmesi ve yeni zil sesi dosyasının üzerine kopyalayabilmesi için dosyayı tekrar iTunes’a aktarmaktır.

Çeşitli ücretsiz ses dönüştürücü yazılım programları ile bu işi halledebilirsiniz. FileZigZag ve Zamzar , dosyayı MP3, M4A, WAV , AAC , OGG ve WMA gibi formatlara kaydeder .

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER