Madefix Krem Ne İçin Kullanılır ? Madefix Krem Yüze Sürülür mü ?

Madefix Krem Ne İçin Kullanılır ? Madefix Krem Yüze Sürülür mü ?

Madefix krem, cildi onarıcı etkisiyle kapanmayan yaralarda, yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklarda, soğuk nedeniyle oluşan çatlaklarda, yatalak hastaların yatakla temasından vücudunda oluşan yatak yaralarının giderilmesinde, çeşitli lekelerin giderilmesinde, soğuk nedeniyle oluşan çatlakların giderilmesinde, meme başı çatlakları, genital bölge yırtılmaları ve sünnet yaralarının iyileştirilmesinde ve hızlı şekilde onarılmasında kullanılmaktadır. Madefix krem nedir ne için kullanılır ? Madefix krem yüze sürülür mü ? gibi merak ettiğiniz soruları sizin için araştırdık…

MADEFİX MERHEM NEDİR ?

Madefix merhem 1 g merhem 10 mg Centella asiatica’nın titre edilmiş ekstresini içerir. Bu maddelerin dışında içinde yardımcı madde olarak; gliserol monostearat, propilen glikol, kalın likit parafin, ıtır yağı, lavanta yağı, deiyonize su bulunmaktadır. İçeriğindeki maddelere alerji olanların kullanmaması gerekmektedir. MADEFİX 40g’ lık ambalajlarda sunulmaktadır.

MADEFİX merhem kullanan insanların çok fazla olumlu geri dönüş sağladıkları bir merhemdir çünkü bu ilaç deride yapıcı ve onarıcı etkiler verir. Madefix merhem genelde yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar, bölgesel deri ülserleri, yatak yaraları, meme başı çatlak ve yarıkları, sünnet, genital bölge yırtılmaları, doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde, radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılmaktadır. Ancak çoğu kadın lazer epilasyon sonra oluşan leke ve yanıklar içinde cildinde bu ilacı kullanmayı tercih ediyor.

Madefix kremi yüzünüze sürmek istiyorsanız önce doktorunuza danışmalısınız ancak böyle bir durumda asla göz ve ağız bölgesine temas etmemelidir. Madefix kremi meme başı çatlakları için kullanıyor iseniz, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizlemeniz gerekmektedir. Madefix hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor bilgisi dahilinde kullanılabilmektedir.
iyileşmemiş bir enfeksiyonunuz varken yeni bir enfeksiyon gelişmesi durumunda bu ilacı kullanmayınız. Bu ilacı kullanırken tedavi almanız gerekirse ilacı kullandığınızı doktorunuza belirtmelisiniz.

Madefix Krem

MADEFİX nasıl kullanılır?

Doktorunuz farklı bir öneride bulunmadığı sürece günde 1-2 kez uygulayınız. Uygulamayı yapmadan önce merhemi uygulayacağınız alanı ve ellerinizi iyice  temizleyin daha sonra merhem tüpünün kapağını ters çevirerek tüpü deliniz ve yara üzerine ince bir tabaka halinde sürünüz. Dairesel ve hafif hareketlerle merhemi yara yüzeyine yayın. Kremi düzenli kullanmaya özen gösterin. Doktorunuz MADEFİX ile tedavinizin ne kadar süreceğini size bildirecektir. Doktorunuzun belirttiği süreden farklı bir şekilde tedaviyi bitirmemelisiniz.

Madefix yan etkiler nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, MADEFİX’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Böyle durumlarda
genellikle cilt döküntüsü, kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen) ve kaşıntı gibi durumlardan biri yada birkaçı görülebilir. Bunlar ciddi yan etkilerdir. Böyle durumlardan biri olursa, MADEFİX’i kullanmayı durdurun ve DERHAL doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Madefix Krem Fiyat 2021

Madefix krem 40 mglık ambalaj fiyatı 34,83 TL’dir.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER