Marmaris bir kez daha orman yangını ile mücadele veriyor! Yalancıboğaz mevkisinde başlayan yangın sert esen rüzgar nedeniyle halen söndürülemedi. İşte son gelişmeler!

MARMARİS ORMAN YANGINI İÇİN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Marmaris Yalancıboğaz mevkisinde orman yangını çıktı. Her yaz orman yangını ile mücadele eden ilçe, Eylül ayının sonuna yaklaşırken bu kez sıcak havayla karışık sert esen rüzgarın da etkisiyle yine yangına teslim oldu. İlk müdahalenin yapıldığı bölgede son durum ne? Marmaris orman yangınında söndürme çalışmaları ne durumda? İşte son dakika gelişmesi...

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Tarım ve Orman Bakanlığı yangın ile ilgili ilk resmi açıklamayı yaptı. 14 uçak, 35 helikopter, 82 arazöz, 5 dozer ve 472 personel ile havadan gerçekleşen müdahale halen devam ediyor. Bugün öğle saatlerinden sonra başlayan yangın havadan ve karadan söndürülmeye çalışılıyor.

Uçak ve helikopterlerin denizden su aldığı bölge, deniz taşıtlarına kapatıldı. Yalancıboğaz mevkisinde kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanda, 21 Eylül Çarşamba öğlen 13.00 sularında başlayan yangın, sert esen rüzgar sebebiyle kısa sürede şiddetini artırdı. Yükselen yoğun dumanları görenler durumu derhal ekiplere bildirdi. 

Orman Genel Müdürlüğü, son alev sürene dek tüm mücadelelerini devam ettireceklerini açıkladı. Bölgeye TOMA ile Muğla İtfaiye ekipleri de gönderildi. Şimdilik Muğla Marmaris orman yangını hakkında edindiğimiz ilk bilgiler bu yönde. Dumanların ve yangının bir miktar kontrol altına alındığı öğrenilirken, henüz yangının tamamen bitmediği biliniyor. Orman yangını sırasında can kaybı yaşanmazken, toplam tahribatın ne olduğu da henüz bilinmiyor. Detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.