İlginç BilgilerYaşam

Marsel İsminin Anlamı Nedir ? Marsel İsmi Türkçe mi ?

Son zamanlarda ünlü isimler tarafından tercih edilen Marsel isminin anlamı nedir, Marsel İsmi Kuran'da geçiyor mu gibi sorularınızın cevapları burada...

Ünlü isimleri yeni doğan çocukları için seçtikleri isimler içerisinde yer alan Marsel ismi son günlerin en çok merak edilen isimleri arasında yer alıyor. Erkan Kolçak Köstendil ve Cansu Tosun, doğan bebeklerinin adını Marsel koyacaklarını açıkladı. Peki Marsel ismi ne demek, Marsel ismi Türkiye’de kaç kişide var ?

Çukur dizisinde ‘Vartolu Sadettin’ karakteriyle milyonların sevgisini kazanan Erkan Kolçak Köstendil kendisi gibi oyuncu olan Cansu Tosun ile 11 Ağustos 2018 tarihinde evlendi. Evli çift yeni doğacak oğullarına isim konusunda karar verdiklerini açıkladılar. Farklı bir isim tercih eden çift çocuklarına “Marsel” adını koyacak.

Marsel İsminin Anlamı
Marsel İsminin Anlamı Nedir, Marsel İsmi Türkçe mi ?

Marsel İsmi Ne Anlama Geliyor ?

Ülkemizde nadir olarak kullanılan Marsel ismi Latince bir kelimerdir ve anlamları şu şekildedir. Marsel ismi, “şanslı, güçlü, güneş ışığı” anlamına geliyor. Marsel aynı zamanda Özbek asıllı Türk millî tenisçinin adı.

Marsel İsmi Kuran’da Geçiyor mu ?

Marsel ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Marsel ismine Benzer İsimler; 

Sizler için Marsel ismine benzeyen isimleri araştırdık;

– Martı
– Maral
– Maruf
– Marziye

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu