MasterChef yarışmasında eleme gününde sonuçlar belli oldu. Eleme finalinin son 3 yarışmacısı Metin, Onur ve Ayaz oldu. 3 yarışmacı son bölümde elenmemek için yemeklerini hazırlayıp şeflere sundular.

Gecenin sonunda elenen isim belli oldu. Yarışmaya veda eden isim Onur olurken Ayaz ve Metin bu hafta elenmekten kurtuldu.

4 Eylül MasterChef kim elendi?

Eleme yarışmasında Onur, Ayaz ve Metin yarışan isimler oldular. Mehmet Şef'in Tiryaki isimli tabağını hazırayan yarışmacılar Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınyaka 'ya tabaklarını beğendirmek için uğraştılar. Eleme grubundan başarısızlıkla ayrılan isim Onur oldu. Masterchef 4 Eylülde veda eden yarışmacı Onur.

tiryaki

Tiryaki nasıl hazırlanır?

Malzemeler

Dana bonfile

Karides için; Karides - Tereyağı - Kişniş - Limon

Hindiba için; - Hindiba - Tarhun - Limon - Zeytinyağı

Sosu için; Soya sos - Su - Susam yağı - Mirin - Şeker - Taze Soğan - Sarımsak - Nişasta

Hazırlanışı

İlk olarak ana malzeme olan dana bonfile, maldon tuz, susam yağı ve limon ile marine edildikten sonra ızgarada orta az pişmiş şekilde hazırlanır.

Sos için taze soğan ince ince kesilir, sarımsak ince ince doğranır, soya sosu, su, susam yağı, mirin ve şeker bir tavada yavaş yavaş çektirilir. Son olarak tavaya nişasta ilave edilerek bağlanır. En son da ince kesilen taze soğanlar ilave edilir.

Karides kişniş ve limon ile tatlandırıldıktan sonra tereyağı ile tavada pişirilir. Hindiba ise tarhun, limon ve zeytinyağıyla tamamen kaplanarak ızgarada pişirilip terletilir. Mavi haşhaş kavurulur. Tabağa önce sos konulur, ardından et sosun üzerine konulur. Onun üzerine karides ve hindiba eklendikten sonra kavurulmuş haşhaş ile süslenerek servis edilir.

MasterChef 62. Bölümde Kaptanlık oyunu oynanacak. Kaptanlık oyununu kim kazanacak?

İşte 62. Bölüm Fragmanı

62. bölümde Somer Şef ve Mehmet Şef'in azarlamaları damga vuracak. MasterChef yeni bölümü 5 Eylül 2022 Pazartesi günü saat 20:00 'da TV8 kanalında yayınlanacak. MasterChef yarışmasını sitemizden aynı anda izleyebilir, yarışmayla ilgili anlık bilgileri takip etme şansı bulabilirsiniz. MasterChef 62. bölüm izle, Masterchef 5 eylül izle