Mevlid Kandili Mesajları; 2020’ye Ait Resimli, Kısa ve Öz Mesajlar

Mevlid Kandili Mesajları; 2020’ye Ait Resimli, Kısa ve Öz Mesajlar

Milyonlarca Müslüman’ın büyük heyecan içerisinde beklediği 2020 senesine ait olan Mevlid Kandili bu sene 28 Ekim, Çarşamba gününe denk geliyor. Bu güzel güne özel sevdiklerinize göndermek üzere hazırlamış olduğumuz uzun ve kısa Mevlid Kandili mesajlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Mevlid gecesi; Rebî’ul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasına denk gelen gecedir. Dünyadaki bütün insanlara Peygamber olarak gönderilen, Hz. Muhammed’in doğduğu gecedir. Mübarek kandil günlerinde sevdiklerimizi hatırlamak ve onlara hatırlandıklarını hissettirmek önemlidir. Peki Mevlid Kandili mesajlarını nereden bulabiliriz? Instagram, Facebook, Whatsapp, Twitter ve tüm sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceğiniz resimli ve resimsiz Mevlid Kandili mesajları burada…

2020 Mevlid Kandili Mesajları


2020 MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI;

Bugün ellerini göğe, gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince uzaklaş, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN…

Mevlid Kandili Mesajları Resimli

Bugün kalbinize huzur, sofranıza bereket, üstünüze sıhhat serpilsin. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Umutlarınız gerçek mutluluklarınız ise daim olsun Mevlid Kandiliniz mübarek olsun…

Dua ve ibadetlerinizin kabul olması dileğiyle.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun!

Resimli Mevlid Kandili Mesajları

Mübarek günler vardır , beraberce kutlamak için . Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

“Es -Selamun Aleykum; Nuruyla alemimizi Şereflendiren Efendimizin (s.a.s) Şefaatine nail olmanızı dileriz. ~Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Zade duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaşlar, ona susamış dudaklar kadar, açılan eller var. Bu mübarek gecede Dualarınız kabul olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Mevlit Kandili 2020 Mesajlari

Dualarınız kabul, ameliniz makbul, hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğiyle. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Rabbim bizi özünden iman edip, gözünden düşmeyen kullarından eylesin. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

2020 Mevlid Kandili Mesajlari Resimli

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Allaha kulsun zülmetler içinde parlayan nursun senin gibi hakikatlı dostun kandilin mübarek olsun.

Bu kutlu kandil gecesinin sizlere hayırlar getirmesini dilerim. Kandiliniz kutlu olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Buna da Bakınız; Kaybolan Eşyayı Bulma Duası için Tıklayınız..!


Mevlid Kandili’nde Ne Oldu, Mevlid Kandili’nin Önemi Nedir?

İslam aleminin en mübarek günlerinden biri olan Mevlid Kandili, Hz. Muhammed S.A.V’ın kutlu doğumunun gerçekleştiği gün olarak kabul edilir.

Müslüman alemi Mevlid Kandili gününü bol bol dua ederek, nafile namazları kılarak ve oruç tutarak geçirir.

Mevlid, doğum zamanı demektir. Rebî’ul-evvel, ilkbahar demektir. Peygamber efendimiz, nübüvvetten sonra, her sene, bu geceye ehemmiyet verirdi. Her Peygamberin ümmeti, kendi Peygamberinin doğum gününü bayram yapmıştı. Bugün de, Müslümanların bayramıdır, neşe ve sevinç günüdür.

Âdem aleyhisselam ve her şey, Onun şerefine yaratılmıştır. Arş ve gökler, Cennetler üzerine, mübarek ismi yazılmıştır. Ona Muhammed adını, dedesi Abdülmuttalib koydu. Onun adının yeryüzüne yayılacağını, herkesin Onu medhedeceğini rüyada görmüştü. Muhammed, çok medholunan demektir.

Resulullah efendimiz, mevlid gecelerinde Eshabına ziyafet verir, dünyaya teşrif ettiği ve çocukluğu zamanında olan şeyleri anlatırdı. Hazret-i Ebû Bekir, halife iken, mevlid gecesinde, Eshab-ı kiramı toplayıp, Resulullah efendimizin dünyaya teşrifindeki olağanüstü hâlleri konuşurlardı.

Edilen Duaların Kabul Olması İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER