Mia İsminin Anlamı Nedir, Mia İsmi Kuran’da Geçiyor mu ?

Mia İsminin Anlamı Nedir, Mia İsmi Kuran’da Geçiyor mu ?

Son zamanlarda ünlü kişilerin yeni doğan kız bebeklerine koydukları isimler gündemden düşmüyor. Ünlü oyuncu Mert Fırat ile İdil Fırat çiftinin kız bebekleri dünyaya geldi. Mert Fırat, kızlarına Seyhan Mia ismini verdiklerini açıkladı. Peki Mia ne demek, Mia ismi ne anlama geliyor ?

Mert Fırat 13 Kasım Cuma günü dünyaya gelen kızının ismini açıkladı. Daha önce bebeklerinin Kızlarına Seyhan Mia ismini verdiklerini açıklayan Fırat, ismin nereden geldiği sorularını da yanıtsız bırakmadı.

Seyhan ve Mia’nın nehir isimleri olduğunu hatırlatan oyuncu, “İdil’in ismi eski Volga nehrinin ismi. İdil bir nehir. Fırat ikimizin soy ismi o da bir nehir. Seyhan da öyle. Geleceği nehirler gibi, sular seller gibi aksın” diye konuştu.

Mia İsmi Anlamı

MİA İSMİNİN ANLAMI NEDİR, MİA İSMİ KURAN’DA GEÇİYOR MU ?

Mia isminin bilinen ilk anlamları İçten, samimi, sevgili, sevilendir. Bilinen ikinci anlamları ise İnatçı ve asidir. İbranice kökenli bir isim olan Mia genellikle kız çocuklarına veriliyor. Türkiye’de Mia ismi 118 kişide kullanılmaktadır.

Mia İsmi Kuran’da geçmemektedir.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER