1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Microsoft Word Belgesine Video Nasıl Eklenir ?

Microsoft Word Belgesine Video Nasıl Eklenir ?

Word belgenize bir video eklemek çalışmanız için ek bağlam sağlamanın ve belgenizi daha ilgi çekici hale getirmenin harika bir yoludur. Bir YouTube videosunu bir Microsoft Word belgesine nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Word belgenize bir YouTube videosu eklemek için, tercih ettiğiniz tarayıcıyı (Chrome gibi) açın ve YouTube web sitesine gidin . Arama çubuğuna videonun adını yazarak kullanmak istediğiniz YouTube videosunu arayın. Ara düğmesini tıklayın veya sadece Enter tuşuna basın.

word dosyasina video ekleme

Tıklayarak arama sonuçlarından videoyu seçin.

word dosyasina video ekleme1

Ardından, tıklayıp imlecinizi metnin üzerine sürükleyerek tarayıcının adres çubuğundaki videonun URL’sini vurgulayın. Sağ tıklayın ve ardından bağlam menüsünden “Kopyala” yı seçin.

word dosyasina video ekleme2

Alternatif olarak, videonun yerleştirme kodunu kopyalayabilirsiniz. Gömme kodunu almak için videonun altındaki “Paylaş” ı tıklayın.

Panonuza kopyalanan URL veya gömme kodu ile Word’ü açın.

Üst araç çubuğundan “Ekle” sekmesine tıklayın, ardından Medya grubunda “Çevrimiçi Video” yu seçin.

word dosyasina video ekleme3

Video Ekle iletişim kutusu görünecektir. URL’yi veya kodu metin kutusuna yapıştırın (Ctrl + V veya sağ tıklayın> Yapıştır) ve ardından “Ekle” yi tıklayın.

Video şimdi Word belgesine eklenecektir. Oynat düğmesine tıklamak, arka plan karartılmış haldeyken videonun ön planda görünmesini sağlayacaktır. Oynat düğmesine tekrar basın.

YouTube’da bulacağınız tüm normal video kontrolleri, Microsoft Word belgenize eklenen video için de mevcuttur.

Yorum Yap

Yorum Yap