İlginç BilgilerYaşam

Mila İsminin Anlamı Nedir, Mila İsmi Caiz midir ?

Bir çok dilde farklı anlamlar taşıyan Mila ismi son zamanların en popüler kız isimleri arasında yer alıyor. Bir çok ünlü ismin doğan çocuklarına verdikleri Mila ismi Kuran’da geçmiyor. Köken olarak Farsça ve Arapça olan “Mila ismi” hakkında merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bu yazımız da bulabilirsiniz. Pembe rengi ile eşleştirilen Mila isminin anlamı nedir, Mila ismi koymak caiz midir?

Türkçede Mila isminin anlamı, “Çocukların oynadığı çelik-çomak oyunu” olarak açıklanmıştır. Bunun dışında Rus dilinde “nazik, kibar ve hoş” ve “sevgili, sevimli, sevilen, tatlı kimse”, Bulgar dilinde “sevgili”, İbranicede “kelime, sözcük, söz söylemek”, İspanyolcada “harika”, Slav dilinde ise “aşk” anlamlarına geliyor.

İlginizi Çekebilir; Eliz İsmi nin Anlamı Nedir, Eliz İsmi Kuran’da Geçiyor mu ?


Mila İsminin Diğer Bilinen Anlamları Nelerdir ?

1-Sudan gelmek anlamındadır.
2-Bir kap dolusu obje, nesne.
3-Birtanem, canım

Mila İsminin Sözcük Anlamı Nedir ?

Bir çok kişinin yeni doğan kız çocuğuna koymak istedikleri isimler arasında yer alan ve Kuran’da geçmeyen Mila isminin Türkçe dilinde ki Sözcük anlamı “Çocukların oynadığı çelik-çomak oyunu” olarak ifade edilmiştir.

Mila İsmi Türkiye’de Kaç Kişide Var?

Türkiye’de Mila ismini kullanan 3.320 kişi var.
İstanbul’da Mila ismini kullanan 1.211 kişi var.
Ankara’da Mila ismini kullanan 293 kişi var.
İzmir’de Mila ismini kullanan 327 kişi var.

Mila İsmi Caiz midir ?

Yeni doğan çocuklara isim koyarken onlara verilecek olan isimlerin geniş çaplı bir şekilde araştırılması gerekiyor. Özellikle Dinimizce caiz olmayan isimlerin yeni doğan çocuklara isim olarak verilmesi kesinlikle doğru bir şey değildir. Mila ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde yer almıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu