Milletvekili Maaşları Ne Kadar Oldu 2021 ?

Milletvekili Maaşları Ne Kadar Oldu 2021 ?

Kentleri temsil eden milletvekili maaşları bir çok kişi tarafından büyük bir merak konusu. 2021 Milletvekili zamlı maaşları ne kadar oldu gibi sorularınızın yanıtları bu yazımızda sizlerle.

Ülkemizin 81 kenti için toplamda 600 milletvekili yer almakta. Peki her bir milletvekili maaşlarının miktarı nedir? Milletvekilleri yapılan zamla birlikte kaç bin Türk Lirası almaktadırlar?

Türkiye’nin illerini temsil etmeleri için seçilen milletvekilleri maaşlarını haberimize konu edindik. En güncel milletvekili maaşlarını sizlerle paylaşacağız. İşte 81 ilin milletvekillerinin aldıkları maaşlar:

2021 Milletvekili Maaşları Ne Kadar?

En son yapılan zam ile birlikte milletvekillerinin maaşları 25.000 Türk Lirası’na yükselmiştir. Yani, 81 ile ait 600 milletvekilinin her biri 25.000 Türk Lirası almaktadır. Peki milletvekili olmak için gereken şartlar nelerdir?

Cumhurbaşkanlığı Maaşı Ne Kadardır?

Milletvekilleri maaşlarının merak konusu olmasının yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı maaşı da bir hayli merak konusudur. Alınan güncel bilgilere göre Cumhurbaşkanı maaşı 81.020 Türk Lirasıdır.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER