Teknoloji

Modeminizi Kontrol Etmenize Yardımcı Olacak En İyi 15 Uygulama

Bu makalede, modeminizi kontrol etmek için kullanılabilecek en iyi Android uygulamalarının bir listesini paylaşmaya karar verdik. Tüm bu uygulamalar popüler ve Google Play Store‘dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Bu uygulamaları araştırma bazında, kullanıcı oylarıyla, incelemelerle ve bu uygulamalarla ilgili ekibimizin bazı deneyimlerinden seçtik. Şahsen bu uygulamaları denedik ve modemlerin farklı ayarlarını kontrol ederek etrafta herhangi bir yerde oturarak inanılmaz bir deneyim yaşadık. Bu yüzden bu uygulamaları güvenerek indirerek kullanabilirsiniz.

1. ASUS Router

ASUS’un modemini kullanıyorsanız, bu uygulamayı kullanmanız gerekir. Bu ASUS modemlerini kontrol etmek için özel bir uygulama. Bu uygulama akıllı telefonlardan WiFi modemlerini kontrol etmenize yardımcı olabilir. Mobil uygulama, kullanıcıları engelleyebileceğiniz, veri kullanımını takip edebileceğiniz, cihazlar arasında hız ayarlayabileceğiniz gibi her şeye sahiptir.

2. Netgear

Netgear

NetGear, popüler modem uygulamaları markalarından biridir. Uygulama milyonlarca kullanıcı tarafından kullanıldı. NetGear Genie Android uygulaması yalnızca mobil cihazınız bir Netgear modeme bağlı olduğunda çalışır. Bu uygulama ile kolayca avucunuzun içinden ev ağınızı yönetebilir, izleyebilir ve onarabilirsiniz.

3. Linksys

Bir Linksys WiFi modeminiz varsa, Linksys Android uygulamasını kullanmanız gerekir. Uygulama, Linksys Smart WiFi modemleriniz için bir komut merkezi görevi görür. Bu uygulama ile modemi ayarlarınıza uzaktan erişebilirsiniz. Erişildikten sonra, bağlı cihazı kontrol edebilir, konuk erişimini ayarlayabilir, internet hızı paylaşım limitini ayarlayabilir vb.

4. WiFi Router Master

Wifi kurulum sayfanızı (modem kurulum sayfası) ve modem şifresini bulmanızı sağlayan en basit ağ tarayıcısı, IP tarayıcısı ve wifi tarayıcısıdır, bu nedenle kullanışlı bir IP aracı ve ping aracıdır. Ya da benim wifi üzerinde kim olduğunu tespit edebilir ve benim wifi modem yönetici sayfasında yabancı engelleyebilirsiniz.

5. TP-Link Tether

TP-Link Modem Uygulaması

TP-Link modem uygulaması, kullanıcılara mobil cihazlarınızla TP-Link Router / xDSL Router / Range Extender’a erişmenin ve bunları yönetmenin en kolay yolunu sunan harika Android uygulamalarından biridir. Hızlı kurulumdan ebeveyn kontrollerine kadar TP-Link Tether, cihazınızın durumunu, çevrimiçi istemci cihazlarını ve ayrıcalıklarını görmek için basit, sezgisel bir kullanıcı arayüzü sağlar.

6. DS-router

DS-router

Bu uygulama kişisel ağ kontrol merkezi olarak tasarlanmıştır. Synology Router’ınızın ilk kurulumundan, çocuklarınızı uygunsuz web sitelerinden korumak için ebeveyn kontrolü ayarlarını uygulamaya veya hatta ağınızın güvenlik duvarı ayarlarına ince ayar yapmaya kadar, DS-router ağ yönetimini gerçekten kolay, sezgisel ve mobil hale getirir.

7. Fing

Fing Modem Uygulaması

Fing aslında bir modem yönetimi uygulaması değil, daha çok bir ağ tarayıcısı gibi. Android için Fing’in yardımıyla, hangi cihazların WiFi ağınıza bağlı olduğunu keşfedebilirsiniz. Sadece bu değil, uygulama WiFi tarayıcı, port tarayıcı, DNS arama, ping ve servis izleme gibi bazı ücretsiz ağ araçlarını da getiriyor.

8. Network Scanner

Network Scanner

Fing’e oldukça benzer ve ayrıca kullanıcıların WiFi’nize hangi cihazların bağlı olduğunu bulmalarına yardımcı olur. Uygulama ayrıca, kullanıcıların ağdaki şüpheli güvenlik açıklarını veya güvenlik sorunlarını bulmalarına yardımcı olur. Sadece bunlar değil, uygulama aynı zamanda Wake on Lan, Ping, Traceroute gibi araçlara da sahiptir.

9. Wifi Analyzer

Wifi Analyzer

Her Android kullanıcısının sahip olmak isteyeceği en iyi WiFi uygulamalarından biridir. Wifi Analyzer ile ilgili en iyi şey, Android’inizi bir WiFi analizörüne dönüştürmesi ve etrafınızdaki WiFi kanallarını göstermesidir. Bu şekilde, kullanıcılar kablosuz yönlendirici için daha az kalabalık bir kanalı kolayca bulabilirler. Bunun dışında, Wifi Analyzer ayrıca WiFi ağına bağlı cihazları da gösterir.

10. Google Wifi

Google Wifi

Google Wifi ile Google WiFi noktalarınızı veya OnHubg’ınızı doğrudan Android akıllı telefonunuzdan ayarlayabilir ve kontrol edebilirsiniz. Uygulama temel olarak ağınızın kontrolünü size verir. Sadece bu değil, Google Wifi da Wifi şifrelerinizi paylaşabilir, bağlı cihazları kontrol edebilir ve daha iyi performans için bunlara öncelik verebilirsiniz.

11. WiFi Router Settings

WiFi Router Settings

WiFi Router Settings, kullanmak isteyeceğiniz en iyi ve en beğenilen Android wifi uygulamasından biridir. WiFi Router Settings ile ilgili en iyi şey, kullanıcıların Ev WiFi yönlendirici ayarlarına göz atmalarını ve değiştirmelerini ve ağ hakkında bilgi edinmelerini sağlamasıdır.

12. All Router Admin

All Router Admin

All Router Admin modem uygulaması aracılığıyla, kullanıcılar ağı kontrol etmek için yönlendirici ayarlarına erişebilir. Yönetici erişimi kazandıktan sonra, kullanıcılar bir şifreyi değiştirebilir, varsayılan ağ geçidini kontrol edebilir, ebeveyn kontrolünü ayarlayabilir, bağlı cihazları engelleyebilir vb.

13. WIFI WPS WPA TESTER

WIFI WPS WPA TESTER

Google Play Store’da bulunan en iyi Android WiFi uygulamalarından biridir. WIFI WPS WPA TESTER, kullanıcıların WPS PIN’i ile bir WiFi erişim noktasına bağlantıyı denemelerini sağlar. Bunun dışında, WIFI WPS WPA TESTER ayrıca IP Adresi, MAC adresi, bağlı cihazlar vb. Gibi bazı temel ayrıntıları gösterir.

14. Router Admin Setup Control & Speed Test

Router Admin Setup Control & Speed Test

Android cihazınız için gelişmiş bir modem yönetimi uygulaması arıyorsanız, Modem Yönetici Kurulumu Kontrol ve Hız Testi’ni denemeniz gerekir. Modem Yönetici Kurulumu Kontrol ve Hız Testi ile ilgili en iyi şey, kullanıcıların modem wifiyi yapılandırmasını sağlamasıdır. Android uygulaması modem wifinizi kurmak için ihtiyacınız olan tüm araçları getirir.

15. IP Tools

IP Tools

Ağları hızlandırmak veya kurmak için kullanımı kolay ve güçlü bir uygulama arıyorsanız, IP Tools’u denemelisiniz. IP Tools, bilgisayar ağ sorunlarını, IP Adresi sorunlarını vb. Otomatik olarak algılar. Bunun dışında, IP Tools kullanıcılara bir port tarayıcı ve Lan tarayıcı da sunar.

Bunlar, modemlerinizi kontrol etmek için en iyi Android uygulamalarından bazılarıdır. Bu tür başka uygulamaları biliyorsanız, aşağıdaki yorum kutusunda bize bildirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu