1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Momecon Krem Ne İşe Yarar? Momecon Krem Nasıl Kullanılır ?

Momecon Krem Ne İşe Yarar? Momecon Krem Nasıl Kullanılır ?

Momecon krem çok yönlü cilt sorunlarını çözebilen etkili bir kremdir. Genel olarak kaşıntılı cilt hastalıkları , cilt tahrişleri, oluşan alerjik reaksiyonlar için kullanılır. Dermatologlar momecon kremi seboraid dermatit hastalarına içinde reçete ederler. Krem uygun fiyatlı olması sebebi ile de çok tercih ediliyor. Momecon krem ne işe yarar , yan etkileri nelerdir , fiyatı nedir gibi merak edilen sorularınızı yazımızda sizin için cevapladık…

Momecon Krem Ne İşe Yarar?

Momecon krem, enflamatuar reaksiyonları azaltır ve vücuttaki bağışıklık reaksiyonlarını değiştirir. İlaç egzama, sedef hastalığı, alerji ve deri döküntüsü hastalıkları tedavi etmek için tercih edilir. Krem, saç derisi dermatit, alerjik reaksiyonlar, atopik dermatit, egzama, deride kaşıntı ve diğer cilt rahatsızlıkları içinde kullanılır en çok şişliği, kaşıntıyı, iltihabı ve kızarıklığı çok kısa sürede azaltır cilt üzerine uygulanır. Bu ilaç krem, merhem ve losyon gibi çeşitli formlarda mevcuttur sadece eczanelerde satılır. 30 gramlık tüplerde satılan krem 2014 ten beri satışa sunulmuştur.  Reçete ile alınır hangi formda kullanmanız gerektiğini doktorunuz ciltte oluşan soruna göre seçecektir. Kullanımı düzenli şekilde yapmanız önerilir hamile ve emziren kadınlardan kullanılmaz.

Momecon Krem Muadili

Asmanex Twisthaler Inhalasyon, Codermo Losyon, Codermo Krem, Codermo Merhem, Elocon Krem, Elocon Pomad, Elocon Losyon, K-mexader Merhem, M-furo Merhem, M-furo Losyon, M-furo Krem Ve Momentum Losyon bu kremin muadilleridir.

Momecon Krem Nasıl Kullanılır ?

Momecon kremi doktorunuzun reçete ettiği ve önerileri doğrultusunda kullanmalısınız. Bunun dışında kremi ciltte uygulayacağınız bölgeyi ve ellerinizi iyice temizleyin. Parmağınızla az miktarda aldığınız kremi bölgeye ince tabaka halinde hafif hareketlerle yedirin. Bölgenin hava almasını sağlayın ve kapatmayın. Günde 1 kez sadece sorunlu bölgeye bu işlemi yapmalısınız.

Momecon Kremin Fiyatı Nedir ?

Bu kremin güncel fiyatı 10.12 TL’dir

Momecon Kremin Yan Etkileri Nelerdir ?

*Karın ağrısı
*Nefes almada zorluk
*Dil, dudak , boğazda şişlik

Bu tür durumlarla karşılaşırsanız hemen doktorunuza başvurmalısınır. Kullandıktan 2 hafta içinde belirtilerinizde artma , bakteri, mantar gibi etkilerin belirtisi yada ateşiniz varsa doktorunuza bilgi veriniz.

Yorum Yap

Yorum Yap