Müge Anlı'yı çileden çıkaran istismar davasında sevindirici bir gelişme yaşandı. Davada ki olumlu gelişmeler tüm seyircilerin de yüzlerini güldürdü.

Müge Anlı ve ekibi tarafından kaybolduğu günün 36. gününde bulunan 14 yaşındaki kız çocuğu kurtarıldı. Müge Anlı ise suçluların serbest bırakılmasına öfkelendi. 14 yaşındaki Sümeyye iki kişi ve Sibel Çetin tarafından alıkoyulmuştu. "Görüntüleri yayınlasaydım ülke ayağa kalkardı" diyen Müge Anlı'nın ifadesine göre bu isimler tutuklandı. Arslan ailesi, Sibel Çetin'in 14 yaşındaki torunları Sümeyye'yi kaçırdığını ve bulunması için Müge Anlı ve meslektaşlarıyla temasa geçtiğini iddia etti. Bu iddiadan sonra ortalık daha fazla karıştı.

0x0-1664789356742

Youtube Neden Açılmıyor 13 Kasım 2022 Youtube Neden Açılmıyor 13 Kasım 2022

“Elimdeki Fotoğrafı Yayınlasaydım Ülke Ayağa Kalkardı”

Kendisinden 10 yaş büyük bir kadın tarafından kaçırılan kız, kaybolduktan 36 gün sonra bulundu, ancak kadın ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı. Bu durum, canlı yayında Müge Anlı tarafından ele alındı. Müge Anlı, “O çocuk senin mi? Çocuğu tutmak ne demek? Önce iki çocuğunuzla ilgilenin. Başkasının çocuklarıyla ilgilenmeden önce kendi çocuklarınıza bakın. Çocuk devlet tarafından alınır. Yani sen kimsin?” dedi. Kısa bir süre sonra Müge Anlı, ekiplerin kayıp kızı ve Çetin'i Sakarya'da bulduğunu açıkladı. Genç kızın ailesi, "Kızımız bulundu" dedi. Aile, “Müge Anlı'ya teşekkür ederiz. Şu an psikolojik durumu iyi değil. Kötü muamele gördü. Bizim de bir fotoğrafa baktığımızda dünyamız yıkıldı” diye ekledi.

Buna karşılık Müge Anlı, genç kızı kaçıran kadının serbest bırakılmasına karşı çıkarak, "Bu, çocuğu alıkoyan iki çocuk annesi kadın ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Bu çocuğa başından beri kötü muamele yapıldı. O kıza bunu yapan kişi nasıl serbest kaldı anlamıyorum” dedi. “Kim olursanız olun, bunun bir istismar olduğunu anlayacaksınız” diye ekledi. Müge Anlı elindeki fotoğrafları işaret ederek “Birinin çocuk istismarı nedeniyle gözaltına alınabilmesi için başka hangi şartlar yerine getirilecek?” diye sordu. Müge Anlı, açıklamasının ardından, "Ben bir gazeteciyim. Bir sorunu yayınlarken, gazeteciler kamuoyunun yanı sıra konuyla ilgili tarafların çıkarlarını da göz önünde bulundurur. Son zamanlarda bir sistem ortaya çıktı ve bu sistem herkese zarar veriyor. Elimdeki fotoğrafı yayınlasaydım ülke ayağa kalkardı” dedi.