1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Mupiderm Krem Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Mupiderm Krem Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Mupiderm Krem özellikle metisiline dirençli staphylococcus aureus (MRSA) adı verilen bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bunun yanında bölgesel küçük çapta cilt enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılan antibakteriyel özelliğe sahip bir kremdir. Bazen çocuklarda impetigo gibi enfeksiyonları tedavi etmek içinde kullanılır. Krem enfekte olan travmatik cilt lezyonlarını iyileştirir.

Bu kremin aktif maddesi mupirosin adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise polietilen glikon adlı bir bileşendir. Enfeksiyona neden olan bakterileri yok eder büyümelerini engeller. Bu kremi sadece doktorunuzun reçete etmesi ile satın alabilirsiniz. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmamalısınız. Bu ilacı 1 yaşından küçük çocuklarda hiçbir şekilde kullanmayınız.

 

MUPIDERM Krem Kullananların Bilmesi Gerekenler :

İlacı kullanmadan önce içeriği hakkında bilgi edinmelisiniz içeriğindeki etken maddelere karşı vücudunuzda alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

Doktorunuzun belirttiği süreden daha fazla kullanmayınız.

İlacı düzenli kullanımdan 7 gün sonra söz konusu bölgede iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.

İlacı kullanırken göz ve ağız temasından kaçınınız böyle bir durumda soğuk su ile iyice yıkayınız.

İlacı kullanırken deride döküntü, karın ağrısı, vücutta bölgesel ağrı veya dudakta yüzde şişme ve benzeri bir alerjik reaksiyon gelişirse, ilacı kullanmayı kesiniz ve mutlaka hekiminize kontrol olunuz.

Bebek emziriyorsanız ve kremi meme başı çatlağı için kullanıyorsanız, bebeğinizi  emzirmeden önce tam olarak temizleyiniz.

MUPIDERM Krem nasıl uygulanır?

Doktor ilaç kullanımını nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin talimatlarına uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.

Hekiminiz aksini söylemedikçe ilacı 10 günden fazla uygulamayınız. Bu ilaç genellikle 10 gün boyunca günde 3 kez kullanılır. Tedavinin etkin olabilmesi için düzenli ve temiz kullanım çok önemlidir.

Krem, bir parça pamuk veya gazlı bezle önceden temizlenmiş bölgeye sürülür. Kremin sürüldüğü bölgeni üzeri kapanabilir.

Mupiderm Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 25.32 liradır.

Mupiderm Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem orijinal olarak pseudomonas fluorescens’den izole edilmiş bir antibiyotiktir. Bu krem, bakterilerin neden olduğu enfeksiyon kaynaklı küçük kesikler, yaralar veya sıyrık derideki cilt enfeksiyonlarını tedavi eder veya önler. İlaç topikal olarak kullanılır ve öncelikle gram-pozitif bakterilere karşı etkilidir. Mupiderm topikal krem, impetigo tedavisinde kullanılır. Bu krem, bakterileri öldürerek veya büyümelerini engelleyerek çalışır.

Yorum Yap

Yorum Yap