Müzisyen Onur Ener Ankara'da bir mekanda istek şarkıyı söylemeyi reddedince tartıştığı kişiler tarafından öldürüldü. Cinayet soruşturuluyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nden bir mühendis ve iki kamu müfettişi de dahil olmak üzere üç şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan iki kadın ise serbest bırakıldı. Müzisyen Onur Şener'in ölümüyle ilgili gözaltına alınan 5 kişiden 3'ü Ankara'da tutuklandı. Alınan bilgilere göre olay dün gece Çankaya ilçesi Çayyolu Mahallesi'nde bir gece kulübünde meydana geldi. Eğlenmek için gelen bir grup Onur Şener'den kendileri için bir şarkı çalmasını istedi. Şener, şarkıyı bilmediğini söyledi. Gruptan üçü daha sonra müzisyenle tartışmaya başladı ve bu da fiziksel bir münakaşaya yol açtı. Üç şüpheli, eğlence mekanının çıkışının yakınında Onur Ener'e saldırdı.

Kavga, çağrıya yanıt veren polis ekipleri tarafından yatıştırıldı. Boğazında cam parçaları olan Şener, yapılan sayısız müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Edinilen bilgiye göre Onur Şener, ikindi namazını müteakip Ankara'da toprağa verilecek.

Terörist Ahlam Albashır Kimdir? Kaç Yaşında Nereli? Terörist Ahlam Albashır Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Bakın O 3 Kişi Kim Çıktı?

Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, katillerden ikisinin Çalışma Bakanlığı'nda memur, diğerinin ise kamu savunma kuruluşu TAİ'de mühendis olduğunu, Onur Şener'in nakledildiği hastanede hayatını kaybettiğini söyledi.

Olayla ilgili olarak 3 kişi gözaltına alındı. Onur Şener'in katilleri, çalıştıkları kamu kurumu ile birlikte Haluk Levent tarafından belirlendi. Semih S.'nin kamu savunma kuruluşu TAİ’de mühendis, Ali G.'nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda bürokrat ve İlker K.'nin de müfettiş olduğu öğrenildi.

Birbirlerini Suçluyorlar

Cinayetin ardından polis ekipleri soruşturma başlattı. İlker K., Ali G., Semih S., G.G. ve J.E. polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki ifadelerinin ardından zanlılar adliyeye sevk edildi. Ali G., Semih S. ve İlker K., savcılığın ifadesinin ardından Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi ve "kasıtlı adam öldürmek" suçlamasıyla gözaltına alındı. İki kadın mahkeme gözetiminde serbest bırakıldı. Ali G. ve Semih S., ilk iddialarında İlker K.'nin Onur Şener'i öldürdüğünü ve onu ayırmaya çalıştıklarını belirtti. İlker K. ise Şener'i kendisinin öldürmediğini iddia etti.