Magazin

Neslihan Atagül’ün Hastalığı Nedir ? Geçirgen Bağırsak Sendromu Hastalığı

Son zamanlar da hızla kilo kaybeden Neslihan Atagül'ün hastalığı ortaya çıktı. Geçirgen Bağırsak Sendromu olan Neslihan Atagül hakkında son dakika gelişmeleri...

Ekranların en sevilen isimlerinden bir tanesi olan Neslihan Atagül, hızlı kilo kaybetmesi nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Geçirgen bağırsak sendromu teşhisi konulan Neslihan Atagül’ün hastalığı nedir? Geçirgen bağırsak sendromu nedir?

Son zamanlar da hızla kilo kaybeden Neslihan Atagül’ün bir süredir bağırsak hastalığıyla mücadele ettiği öğrenildi. Ünlü oyuncu Neslihan Atagül, hızla kilo kaybetmesi sonucunda hastaneye gitti. Doktorlar, Atagül’e ‘geçirgen bağırsak sendromu’ teşhisi koydu.

Neslihan Atagül Hastalığı

GEÇİRGEN BAĞIRSAK SENDROMU NEDİR?

Bağırsak hücreleri arasındaki sıkı bağlar filtre görevi görür. Bu şekilde oluşturulmuş filtreye benzer yapı, bağırsaklardan kana sadece besin öğeleri, su, vitamin-mineraller gibi yararlı bileşenlerin geçmesine izin verir. Bu sıkı bağların bozulması sonucunda Geçirgen Bağırsak Sendromu meydana gelmektedir.

GEÇİRGEN BAĞIRSAK SENDROMU BELİRTİLERİ NELER?

İşte o belirtilerden bazıları:

Besin alerjileri
Bağışıklık sistemi hastalıkları
Deri hastalıkları
Nörolojik hastalıklar
Vitamin eksiklikleri
Tedavi edilemeyen depresyon ve anksiyete
Sürekli devam eden baş ağrısı ve migren
Fibromiyalji
Kabızlık ve ishal gibi sindirim problemleri
Aşırı kilo ve kilo vermekte zorlanma
Irritabl bağırsak sendromu
Kronik yorgunluk

GEÇİRGEN BAĞIRSAK SENDROMU NEDEN OLUR?

Sürekli kullanılan alkol, aspirin gibi bazı ağrı kesiciler bağırsak yapısını bozabiliyor. Aşırı şeker, özellikle meyve şekeri olan fruktoz, karbonhidrat kullanımı ile bağırsaktaki normal yaşayan bakteri florası ve ortamı bozularak geçirgen bağırsak sendromuna sebep olabiliyor.

GEÇİRGEN BAĞIRSAK SENDROMU TEDAVİSİ VAR MI?

Öncelikle bağırsağa zarar veren gıdalardan uzak durulmalıdır. Sızıntılı bağırsakların bu dört besin ve takviyeyle iyileşmesi mümkündür.Kemik suyu, fermente süt ürünleri ve fermente sebzeler tedaviye olumlu cevap vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu