Netflix Türkiye zammı yüz binlerce aboneye ‘pes’ dedirtti! Dijital yayın platformu, rakiplerinden geri kalmayıp aylık paketlerine yine zam yaptı. Peki, bu zamdan sonra Netflix abonelik ücreti aylık ne kadar oldu?

NETFLIX TÜRKİYE ZAMMI İLE GÜNDEMDE!

Netflix Türkiye zam haberiyle gündemde. Disney+, Amazon Prime Video, HBO gibi rakiplerinden geri kalmak istemeyen dijital yayın platformu, Türkiye'deki abonelerini kaybetmeye devam ederken yeni bir zamla aylık paket ücretlerini güncelledi.

Binlerce kişi internet üzerinden severek izledikleri dizileri, tv şovlarını, programları ve filmleri Netflix üzerinden takip ediyor. Netflix zam fırtınasına bir yenisini daha ekleyerek Türk abonelerini kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor.

NETFLIX ABONELİK ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Netflix Türkiye zammı 13 Eylül 2022 Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere, aylık abonelik paketlerine şu şekilde yansıdı.

Geçtiğimiz yaz döneminde içeriklerine en popüler dizi ve filmleri ekleyen Netflix Türkiye, Disney Plus ve diğer dijital platformlarla rekabeti iyice kızıştırmıştı. Rakipleri çoğaldıkça abone kaybeden platform, abonelik fiyatlarını bir kez daha artırdı. Netflix'in abone kaybetme korkusu yok gibi görünüyor, fakat yeni zamlarla birlikte üyeler sosyal medyada isyanını dile getirmeye başladı.

2022 yılına girdiğimizde Netflix abonelik ücreti 26,99 TL'den başlıyordu. Aylık paket fiyatları 40,99 TL ve en kapsamlı paket için de 54,99 TL idi. Daha sonra yılın ilk zammı geldi ve en düşük aylık paketi 37,99 TL oldu. 13 Eylül Netflix Türkiye zammı sonrasında ise bu fiyatlar tarih oldu. İşte, son zammın ardından Netflix abonelik ücreti ;

Netflix temel paketin fiyatı 37.99 TL'den 45,99 TL'ye yükseldi. İki ekranlı plan olan standart paketin fiyatı ise 69,99 TL'ye yükseldi. Dört ekran ve UHD özellikli özel plan paketi ise 93,99 TL aylık fiyata yükseldi.

NETFLIX’TE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Reklamlı abonelik sistemine geçmeye hazırlanan Netflix, bundan böyle dizilerini de haftalık olarak yayınlamaya karar verdi. Şimdiye kadar, bir dizinin tüm sezonunu aynı gün veya hafta içinde yayınlayan platform, bundan sonra bir sezonun her bölümünü haftada bir yayınlayacak.