Son zamanlarda Netflix, 12-18 Eylül tarihleri arasında en popüler dizileri açıkladı. Şimdi de bu haftanın En İyi 10 listesini yayınladı.

Haftalık, aylık, yıllık ve tüm zamanların popüler içerik listeleri, online yayın hizmeti Netflix tarafından düzenli olarak yayınlanır. Ara sıra şaşırtıcı bir popülerlik kazanan yapımlar da mevcuttur. Bu daha önce Squid Game'de görülmüştü. Şu anda ise yeni bir yapım öne çıkıyor.

DAHMER İnanılmaz Bir Şekilde Rekora Koşuyor

DAHMER: Monster: The Jeffrey Dahmer Story, 196 milyon 200.000 izlenme saati ile Netflix'in paylaştığı listenin başında yer alıyor. Bu dizi ilk kez yayına çıkalı henüz birkaç gün olmasına rağmen en yakın rakibinden dört kat farkla rekor kırmaya yaklaşıyor. Squid Game veya diğer Netflix orijinalleri gibi tüm zamanların rekorlarını kırmayı başarıp başaramayacağını önümüzdeki aylarda görmek ilginç olacak. Fakat ilk haftadaki performansı ile beklenmeyen bir ivme yakaladığı söylenebilir.

Konuşanlar 85.Bölüm Full İzle 25 kasım 2022 Cuma Konuşanlar 85.Bölüm Full İzle 25 kasım 2022 Cuma

kapak_115411

Fate: The Winx Saga'nın ikinci sezonu 60 milyon 970 bin izlenme saati ile listede ikinci sırada yer alıyor. Birçoğumuzun çocukken izlediği Winx Club çizgi dizisi bu yapımda beyaz perdeye uyarlanmıştır. İlk sezon özellikle popüler değildi, ancak ikinci sezon çok sayıda izleyici çekti. Son iki haftada ortalama 100 milyon izlenme saati ile en çok izlenen diziler listesinde en üst sıralarda yer almayı başaran Cobra Kai'nin beşinci sezonu üçüncü sıraya düştü. İngiliz kraliyet ailesini konu alan ve Kraliçe Elizabeth'in vefatından sonra gündeme gelen The Crown ise hemen arkasında.

Dahmer Cinayetlerini Ortaya Çıkaran Gazeteci Yapımı Eleştirdi

Gazeteci Anne Schwartz, Ryan Murphy'nin gerçekleri yanlış yansıttığını iddia etti. Netflix dizisi DAHMER: Monster: The Jeffrey Dahmer Story önceki tüm izlenme rekorlarını alt üst etti ve platformdaki en popüler yapımlar listesinin en üstüne hızla yükseldi. Ryan Murphy tarafından oluşturulan dizi, 1978 ile 1991 yılları arasında seri katil Jeffrey Dahmer tarafından 17 çocuk ve erkeğin öldürülmesi üzerine kuruludur. Dizi, artan popülaritesine rağmen devam eden etik tartışmalara ve eleştirilere konu oluyor. Korkunç olayların dramatize edilmesinin kurbanların aileleri üzerindeki etkisi en çok tartışılan konulardan biridir. Öte yandan, bazı yorumcular, bu tür bir dramatizasyonun korkunç bir katile acımayı teşvik edeceğinden endişe duyuyorlar.