1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Netflix’teki En İyi 10 Belgesel!

Netflix’teki En İyi 10 Belgesel!

Netflix Belgeselleri

Belgeseller Netflix’teki en popüler türlerden biridir , bu nedenle izleyecek bir şey bulmak için çok sayıda seçenek arasında gezinmek zor olabilir. İşte şu anda Netflix’te yayınlanacak en iyi 10 belgesel.

Netflix’teki En İyi Belgeseller

1- American Factory / Amerikan Fabrikası

American Factory belgeseli tamamen Amerikan filmi değil. Film bir Ohio kasabasında çarpışan iki kültür arasındaki gerilim üzerine kurulu. General Motors fabrikasının kapatılmasından yıllar sonra, Çinli otomobil camı şirketi Fuyao eski tesisi devralarak işleri sıkıntılı bir bölgeye geri getiriyor.

Ancak Fuyao, Amerikan bireyciliği (ve güvenlik düzenlemeleri) ile çatışan Çin işyeri değerlerini de getirmeye çalışıyor. Oscar ödüllü film, çatışmayı iki tarafı da yargılamadan, yalnızca hareket halindeki kapitalizmin çarklarını gözlemleyerek sunuyor.

NETFLİX’TE İZLEYİN

netflix 2021 abonelik ucretleri ne kadar
Önerilen Yazı
Netflix Abonelik Paketlerine Zam Geldi; İşte 2021 Netflix Abonelik Fiyatları..!

2- The B-Side: Elsa Dorfman’s Portrait Photography / B Yüzü: Elsa Dorfman’ın Portre Fotoğrafları

Yapımcı Errol Morris, hem ünlülerin hem de sıradan insanların resimlerini çeken Polaroid fotoğrafçısı dostu Elsa Dorfman’ın hayatını, işlerini ve stüdyosunu inceliyor.

NETFLİX’TE İZLEYİN

3- Casting JonBenet

JonBenet Ramsey’nin doğduğu kentteki yerel aktörler, vakanın canlandırılmasındaki roller için rekabet ederken 1996’daki cinayetle ilgili çok sayıda bakış açısı sunuyor.

NETFLİX’TE İZLEYİN

4- Crip Camp: Engelli Devrimi

Çığır açan bir yaz kampının cesaretlendirdiği bir grup engelli genç, daha eşit bir dünyanın kapılarını açacak bir hareketin oluşturulmasına yardım eder.

NETFLİX’TE İZLEYİN

5- Dick Johnson Is Dead / Dick Johnson’ın Ölümü

Yönetmen Kirsten Johnson, ömrünün sonuna yaklaşan babasının ölümünü yaratıcı ve komik şekillerde sahneleyerek ikisinin de kaçınılmaz sona göğüs germesine yardım ediyor.

NETFLİX’TE İZLEYİN

6- I Am Not Your Negro / Ben Senin Zencin Değilim

Ben Senin Zencin Değilim, Raoul Peck’in yönettiği, James Baldwin’in el yazması, “Remember This House” adlı esere dayanan 2016 çıkışlı belgesel film. Oyuncu Samuel L. Jackson tarafından seslendirilen film, Baldwin’in sivil haklar liderleri Medgar Evers, Malcolm X ve Martin Luther King’in anılarının yanı sıra Baldwin’in Amerikan tarihine ilişkin kişisel gözlemleriyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ırkçılığın tarihini anlatıyor. Film, 89. Akademi Ödülleri’ne En İyi Belgesel Film kategorsinde aday oldu.

NETFLİX’TE İZLEYİN

7- Into the Inferno /Cehenneme Doğru

Werner Herzog, nefes kesici patlama ve lav görüntüleri eşliğinde, volkanların kontrol edilemeyen gücünü ve yerel ruhani ritüellerle bağlantısını inceliyor.

NETFLİX’TE İZLEYİN

8- Mercury 13

1961’de, yetenekli kadın pilotlar astronot olmak için sıkı testlerden geçer. Ancak uzay yolculuğu için sadece erkekler seçilince kadınların kenara çekilmesi istenir.

NETFLİX’TE İZLEYİN

9- Gölgelerin Gücü Adına: He-Man ve Kâinatın Hakimleri’nin Eksiksiz Tarihi

Bu renkli belgesel, gücü bir oyuncak serisinin ve çocuk dizisinin çok ötesine geçen He-Man karakterinin kökenlerini ve etkisini araştırıyor.

NETFLİX’TE İZLEYİN

10- Shirkers

1992’de Sandi Tan ve arkadaşları Singapur sokaklarında tuhaf bir film çeker. Ancak görüntülerin ortadan kaybolmasının ardından Sandi, sorularına yanıt bulmaya çalışır.

NETFLİX’TE İZLEYİN

Yorum Yap

Yorum Yap