Nitelikli Kahve Nedir, Nereden Alınır, Nitelikli Kahve Çekirdeği Satan Yerler

Nitelikli Kahve Nedir, Nereden Alınır, Nitelikli Kahve Çekirdeği Satan Yerler

Günlük olarak çaydan sonra en çok tüketilen sıcak içecekler arasında yer alan kahve çok fazla çeşidi bulunan bir içecek olarak biliniyor. Son zamanlarda yeni nesil kahveciliğin artması ile beraber nitelikli kahve kelimesi sıklıkla duyulmaya başlandı. Peki nitelikli kahve nedir, Nitelikli kahve çekirdeği nereden alınır? Nitelikli kahve hakkında tüm merak edilenleri haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Türk kültüründe son derece önemli bir geçmişi ve yeri bulunan kahvenin, ortaya çıkışı çok eski zamanlara dayanıyor. İkinci nesil kahvecilikle beraber kahve türleri çeşitlenmeye; Espresso, latte, mocha gibi espresso bazlı kahve çeşitleri popülerleşmeye başlamıştır. İkinci nesil kahvecilik 1960 seneleri sonrasında Starbucks, Cafe Nero gibi kahve zincirlerinin yayılmasıyla ortaya çıkmıştır. Yeni nesil kahvecilikle ortaya çıkan nitelikli kahve son zamanlarda kahve severler tarafından çok sık tercih ediliyor. “Nitelikli” terimi kahve çekirdeklerini sınıflandırmak için kullanılan bir baş ünvan olarak biliniyor. Günümüzde sıklıkla duyduğumuz “nitelikli” sınıflandırması, kahve meyvesinin yetiştiği yere özgün tatlara sahip olmasını ve diğer süreçlerde de bu özgün tatları ortaya çıkaracak şekilde hazırlanması olarak adlandırılır.

Eğer siz de kendi nitelikli kahvenizi kendiniz hazırlamak isterseniz; çekirdek kahve satın alarak bu muhteşem kahveyi evinizde hazırlayabilirsiniz. Peki nitelikli kahve nereden satın alınır? İşte detaylar:

Nitelikli Kahve

Nitelikli Kahve ve Markaları

NİTELİKLİ KAHVE ÇEKİRDEKLERİ VE MARKALARI;

Çekirdek kahve fiyatları kahve çekirdeğinin türüne göre değiştiği gibi satıcı firma tarafından da farklı rakamlarla satışa sunulur.

1) Moc Coffee Roastery
2) Kronotrop Coffee Bar
3) Overdose Specialty Coffee Roastery
4) Caffe Mio
5) Petra Roasting

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER