Noskar jel 100gr’lk alüminyüm tüp içerisinde satılan ve hemen hemen her eczaneden reçeteli ve reçetesiz bir şekilde temin edebileceğiniz, etkili bir leke giderici kremdir. Ciltteki lekelerin giderilmesi için kullanılan en etkili kremlerden biri olan Noskar Jel en çok yara, yanık, leke, akne (sivilce) izleri ve çatlak tedavisinde oldukça popülerdir. Günümüzde Contractubex ve Madecassol kremlerinin bir alternatifi olarak ta öneriliyor. Ciltte oluşan her türlü tahriş ve tahribatın tedavisinde olumlu geri dönüşler alan bir merhemdir. Noskar jel, isminin anlamıyla çukur ve yara izi anlamına gelmekte ve bu yara izlerinin kapatılmasında etkili bir rol almaktadır. Ciltte meydana gelen sivilceler ve büyük gözeneklerin tedavi edilmesinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. İlginizi Çekebilir; Cilt Lekeleri İçin Krem Tavsiyeleri..!

Noskar Jel Ne İçin Kullanılır?

Noskar jel farklı amaçlarda kullanılsada en sıklıkla kullanıldığı cilt sorunları aşağıdaki gibidir;
  • Ciltte oluşan yara izlerinin tedavisinde
  • Ciltteki derin çukurlar, sivilce ve aknelerin geçmesinde
  • Travma sonrası oluşan morluklar, şişmeler ve yaralanmaların tedavisinde
  • Ameliyat sonrası oluşan izlerin ve dikiş izlerinin görünümünün azaltılmasında
  • Cildin rengini açmak için ton eşitlemekte kullanılır.

Noskar Jel Nasıl Kullanılır ?

Noskar jeli cilt üzerindeki tedavi gerektiren yere çok az ince bir tabaka halinde uygulamanız yeterlidir. İlacın emilimi ve tedavisi için doktorunuzun önerdiği şekildeki uygulamayı en az iki hafta boyunca yapmanız gerekir. Kullanım sonucu etki görmüş olsanız bile tedaviye 4 hafta boyunca devam etmelisiniz. Noskar jelin uygulandığı yara yada sivilce gibi bölgeler kapatılmamalı hava alması sağlanmalı. Çok soğuk veya çok sıcak uygulamalardan kaçınınız. Zararlı ve güneş ışınlarından yara bölgesini uzak tutunuz. Araştırmalara göre, 1 yaşından büyük çocuklarda yara izi dokusuna bir ya da iki kez uygulanabilir. Yaşlılarda kullanımı ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Eğer Noskar jel 'in etkisinin çok güçlü veya zayıf kaldığına dair bir endişeniz var ise, doktorunuz veya eczacınıza başvurabilirsiniz. Eğer parabenler veya ilacın herhangi bir bileşenine karşı aşırı duyarlıysanız, bu ilacı kullanmayınız.

Noskar Jel Olası Yan Etkileri Nelerdir ?

Her ilaçta olduğu gibi alerjik etkilere daha duyarlı olan kimselerin Noskar jel kullanırken daha dikkatli davranması prospektüsü okumaları içerisinde alerjisi olan maddeler var ise kullanmamaları gerekmektedir. Noskar jel kullanımı sonrasında ilacı kullanan kişilerde görülen çok yaygın yan etkiler kaşıntı, kızarıklık, yara izinde tahribat ve çukur, damarların belirginleşmesidir. Daha azda olsa görülen yan etkiler ise cilt renginde değişme ve cilt incelmeleri olabilir. Çok nadir olarak görülen yan etkiler arasında ciltte ağrı , yanma , döküntü, kaşıntı , şişme vardır. Noskar jel kullanan hamile ve çocuğunu emziren bayanlar da çocuğa zarar vermemek için mutlaka doktor tavsiyesi alarak bu ilacı kullanmaya devam etmelidir. Bu jel uzun dönemli kullanımı da dahil olmak üzere oldukça tolere edilir. Yaygın olarak görülen kaşıntı, cildin iyileşme süreci ile nedeniyledir ve genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez.

Noskar Jel 2021 Fiyatı Nedir ?

Noskar Jelin günümüzdeki satış fiyatı en yüksek 90,80 TL en düşük 75,80 TL dir.