Öğretmenler Günü Ne Zaman, Hangi Gün, 2020 Öğretmenler Günü Tarihi

Öğretmenler Günü Ne Zaman, Hangi Gün, 2020 Öğretmenler Günü Tarihi

Büyük bir heyecan içerisinde beklediğimiz Öğretmenler günü için geri sayım başladı. Önemli günler her sene belirli tarihler de kutlanıyor. Öğretmenler günü de bu önemli günler arasında bulunuyor. Öğrenciler bu özel günde öğretmenlerinin gününü kutlamak için güzel mesajlar, şiirler göndermek için araştırmalar yapmaya başladı. Peki 2020 yılı Öğretmenler günü ne zaman, hangi güne denk geliyor?

2020 Öğretmenler Günü Ne Zaman

Öğretmenler Günü 2020 senesinde de büyük bir heyecan içerisinde bekleniyor. Her sene gerçekleşen önemli günler arasında yer alan Öğretmenler Günü 24 Kasım’da kutlanıyor. Bu yıl 24 Kasım tarihi salı gününe denk geliyor. Öğretmenler Günü ülkemizde 1981 yılından beri kutlanmaktadır.

2020 ÖĞRETMENLER GÜNÜ NE ZAMAN?

“Öğretmenler Günü 2020 yılında 24 Kasım Salı gününe denk geliyor.”

Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Öğretmenler Günü ülkemizde 1981 yılından beri 24 Kasım’da kutlanır.

Birçok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin StatüsüHükümetlerarası Özel Konferansı”nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”‘ni oy birliği ile kabul edilmesinin yıldönümüdür.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER