Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir gece kulübünde şarkı söyleyen müzisyen Onur Şener (45), istek şarkıyı söylemediği için öldürüldü.

Üç zanlı ve yanlarındaki iki kadın mahkemeye çıkarılırken, zanlıların ilk itirafları da kamuoyuna açıklandı. Polis, İlker K., Ali G., Semih S., J.E. ve G.G.'yi gözaltına aldı. Ali G. ve Semih S., ilk ifadelerinde İlker K.'nin Onur Şener'i öldürdüğünü ve onu ayırmaya çalıştıklarını belirtti. İlker K. ise Şener'i kendisinin öldürmediğini ve bunu kimin yaptığını da bilmediğini söyledi. Bölge ve çevresinde polis ekipleri inceleme yaptı. Ofisin güvenlik kameralarının arızalı olduğu kaydedildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından 5 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

2023 Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücrete Dev Zam Gelecek 2023 Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücrete Dev Zam Gelecek

“Onur Boğazı Kesildikten Sonra Öldü”

Onur Şener'in arkadaşı Önder Çimenoğlu, işyerinin genellikle 1:00'de kapandığını belirterek, "Onur artık içerde eski okul arkadaşlarıyla doğum günü partisi veriyordu. Ayrıca dışarıdan 3-4 kişi geliyor, mekan sahibi kalıyor. Ses çıkarmıyorlar fakat şarkı istediler. "Bilmiyorum ve çalamam" gibi bir söz söyleyince de öfkelendiler. Onur boğazı kesildikten sonra öldü. Onunla on yıldır çok iyi arkadaşız."

onursenerifade

Tepkiler Sürüyor

Ancak sanat dünyasından pek çok kişi, Onur Şener ve ailesinin görüntülerini ve videolarını sosyal medyada yayınlayarak tepki gösterdi. Onur Şener'in öldürülmesinin ardından Sendikalar da bir açıklama yaptı. Sendikaya göre, "Onur Şener'in ölümünden bu düzen sorumlu. Müzik endüstrisi çalışanlarından bir araya gelmeleri ve örgütlenmeleri istendi.

Onur Şener’in Katillerinin Sabıkası da Var

Ali Gündüz, Semih Soyalp ve İlker Karakaş'ın çalıştığı kurum fazlasıyla şaşırttı. Onur Şener'i mekan çıkışında pusuya düşürdüler ve cam şişeyle saldırdılar. Katil Semih Soyalp, TUSAŞ'ta elektrik mühendisi, katil Ali Gündüz Ankara Çalışma Bakanlığı'nda iş müfettişi, katil İlker Karakaş ise İstanbul'da Çalışma Bakanlığı'nda iş müfettişiydi. Bu kişilerin sabıka kaydı da vardı. Sabıka kayıtları daha sonrasında ortaya çıktı.

Bakanlık Müfettişlerinin Sabıka Kayıtları Mevcut

TAİ'de elektrik mühendisi Semih Soyalp ile Ankara Çalışma Bakanlığı'nda iş müfettişi Ali Gündüz'ün taksirle yaralama suçundan zaten sabıka kaydı olduğu açıklandı. İlker Karakaş'ın ise İstanbul Çalışma Bakanlığı'nda müfettiş olarak görevini yapmaması nedeniyle üç suç geçmişi olduğu ortaya çıktı.