Orjinal Nasıl Yazılır, TDK’ya Göre Orjinal mi Yoksa Orijinal mi ?

Orjinal Nasıl Yazılır, TDK’ya Göre Orjinal mi Yoksa Orijinal mi ?

Günümüz de en çok yanlış yazılan kelimeler arasında yer alan “Orjinal” kelimesinin TDK’ya göre nasıl yazılması gerektiğini bu yazımız da sizler için araştırdık. TDK’ya göre Orjinal kelimesi yazılışı son zamanlar da bir çok kişi tarafından sürekli araştırılıyor. Peki Orjinal kelimesi nasıl yazılır, TDK’ya göre orjinal mi, yoksa orijinal mi?

Köken olarak Fransızca olan “Orjinal kelimesi”, dilimize Fransızca’dan geçen kelimeler arasında yer alıyor. Orjinal kelimesi nasıl yazıldığı birçok kişi tarafından merak konusu oldu. Gün içerisinde sık olarak kullanılan orjinal kelimesi sadece bir harf yüzünden en çok yazım hatası yapılan kelimelerden biridir. Türk Dil Kurumuna göre Türkçe’de kullanılan bir çok kelime söyleyiş ve yazılış biçimlerindeki farklılıklar nedeniyle yanlış yazılabiliyor. Yazılan bu sözcüklerden biri de Orijinal’dir. Orjinal mi, yoksa orijinal mi? Nasıl yazılır?

Orjinal Kelimesi Nasıl Yazılır

ORJİNAL Mİ? ORİJİNAL Mİ?

Bu kelimenin “orijinal, orjinal” olarak yazıldığı herkes tarafından merak ediliyor. Bu kelimenin doğru kullanımı orijinal şeklinde olmalıdır.

► Orjinal (Yanlış kullanım)

► Orijinal (Doğru kullanım)

ORİJİNAL NE DEMEK:

1- Özgün.2- Fabrikası tarafından yapılan, taklit olmayan (araç ve gereç).3- Otantik.4- Alışılagelenden daha değişik, şaşırtıcı nitelikte olan:”,

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER