1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Piknik Yapmak Yasak mı ? Mesire Alanları Açık mı ?

Piknik Yapmak Yasak mı ? Mesire Alanları Açık mı ?

Tam kapanmanın ardından nerelerin açılacağı hangi sektörlerin kapalı kalacağı merak konusu olmuştu. Restoran ve kafe gibi yeme içme sektörlerinin 1 Haziran’a kadar gel-al ve paket servis üzerinde çalışmaya devam edecekleri bildirilmişti. Bunun üzerine yaz aylarının da gelmesi ve havaların ısınması ile restoran cafelerde gidemeyen vatandaşlar açık alanda piknik yapmanın yasak olup oladığını merak ediyor. Kademeli normalleşme sürecinde mesire alanları açık mı, kapalı mı sorusunu araştırıyor.

Peki, mesire alanları açık mı? Piknik yapmak yasak mı, serbest mi? İşte detaylar..

MESİRE ALANLARI AÇIK MI? PİKNİK YAPMAK YASAK MI?

İçişleri Bakanlığı, valiliklere “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” konulu genelge göndererek, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00’e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirlerini açıkladı.

Kademeli normalleşme döneminde hafta içi 21.00-05.00, hafta sonları ise cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Akşam saatlerinde sokağa çıkma kısıtlaması 21.00’de başlayacak. Hafta sonları ise sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Tematik parklar kapalı olacak, hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Kademeli normalleşme sürecinde mesire alanlarında piknik yapılmayacak.

Yorum Yap

Yorum Yap