1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Poparazzi nedir nasıl kullanılır ?

Poparazzi nedir nasıl kullanılır ?

Son dönemin hemen her yaşın en çok kullandığı sosyal medya platformu hiç şüphesiz instagram’dır. Özellikle tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi döneminde bütün sosyal medya uygulamalarının kullanımı normalden çok daha fazla artış gösterdi. Sevdiklerimizden uzaktan kaldığımız bu dönemde paylaşımda bulunmanın en pratik yolu belki de sosyal medya profillerimiz…  Artık sevdiklerimizi hatta ailemizi bile sosyal medyadan takip eder olduk. Çoğu zaman çevremizde olup biteni sosyal medyadan takip ediyoruz. Sık kullandığımız Instagram’ın profil özelliği bireysellik içeriyor. Çoğu insan kendi yaşantısını ve kendi fotoğraflarını paylaşmayı tercih ediyor. Ancak yeni sosyal medya platformu bu konuda Instagram’ın tam tersi dersek yanlış olmaz.

Instagram’a farklı bir alternatif

Alışılmışın dışında yeni sosyal medya platformu olan poparazzi kişinin sosyal yaşamını yansıtıyor en çok merak ettiğimiz ve stalkladığımız durumda aslında bu değil mi ?

Poparazzi, sadece fotoğraf ve video paylaşım platformu olması konusunda Instagram’a benzese bile aslında Instagram’a alternatif diyebiliriz. Çünkü uygulama sadece arkadaşlarınızın fotoğrafını paylaşabileceğiniz bir mecra oluşturuyor. Uygulama oldukça yeni, bu nedenle hakkında şu anda çok fazla haber bulamayabilirsiniz. Ancak bu kadar yeni olmasına rağmen şimdiden uygulama en fazla indirilenler arasında boy gösteriyor bile.

poparazzi nedir nasil kullanilir

Poparazzi nedir, Poparazzi nasıl kullanılır?

Poparazzi, sosyal medya platformu kullanıcılarına sadece arkadaşlarının sosyal çevresinin fotoğraflarını çekmeye ve paylaşmaya teşvik eden bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Bu yönüylede diğerlerinden ayrılarak ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra ilgi çekici özelliklerinden biride  uygulamada ön kameranın olmaması yani selfie yayınlanmasına da izin verilmiyor oluşudur. Bunun yerine, kullanıcılar arkadaşlarının, sosyal yaşamının ve sevdiklerinin fotoğraflarını çekiyor ve onları etiketleyerek daha çok magazinsel fotoğraflarını yayınlıyor.

Kullanıcı profilleri, tamamen arkadaşları tarafından çekilen fotoğraflardan oluşturuluyor. Kullanıcılar ayrıca fotoğraflarını kimlerin çekebileceğini ve profillerinde hangi fotoğrafların görüneceğini de kısıtlama hakkına sahip.

Ayrıca Poparazzi uygulamasında takipçi sayısı da bulunmuyor. Arkadaşlarınızın fotoğraflarına yorum olarak ise sadece emojilerle tepki verebilirsiniz. Anladığımız kadarıyla uygulama popülerlik kaygısından uzak olmayı hedefliyor bu yönüyle de hoş ve zevkli bir mecra olabilir…

Yorum Yap

Yorum Yap