İlginç BilgilerYaşam

PTT Kargo Gönderisi Cihet Listesine Eklendi Ne Demek, Cihet No Nedir ?

PTT Kargo kullanarak gönderim yapan bir çok kişi son zamanlarda karşısına çıkan cihet no ve cihet listesi merak edilen sorular arasında yer alıyor. Cihet hazırlama listesinin ne olduğu birçok vatandaş tarafından araştırılıyor. Bu yazımızda sizler için kargolama aşamalarından bir tanesi olarak bilinen “cihet no” ne demek, “PTT kargo gönderisi cihet hazırlama listesine eklendi” ne demek bu sorularınızın yanıtlarını cevaplayacağız.

Ülkemizde en çok tercih edilen kargo şirketleri arasında PTT Kargo yer alıyor. PTT kargo sisteminde de gönderdiğiniz gönderinin nerede ve ne zaman yetişeceğini sorgula ekranı bulunuyor. Kargo gönderimi esnasında kargo durumu sorgulama işlemi yapmanın yanında gönderilerin son durumunu ve geçtiği aşamaları da görüntüleme şansınız oluyor. Bu yazımız da sizler için cihet no ne demek, cihet hazırlama listesine eklendi ne demek gibi sorularınızın yanıtlarını vereceğiz…

PTT Kargo Cihet no


PTT KARGO CİHET NO NE DEMEK?

PTT kargonun takip sitesinde görünen “Cihet No” dağıtıcının numarası olarak ifade edilmektedir. Kargolar PTT şubesine teslim edildikten daha sonra alıcıya teslim edilene kadar PTT kargo sorumluluğundadır. Kargonun takibin kolay yapılabilmesi, PTT iş yeri dışındayken sorumluluğun kimde olduğunun daha kolay anlaşılması için kargonun zimmetlendiği kuryenin numarası takip detaylarında görünür.

PTT Kargo Cihet no ne demek

CİHET HAZIRLAMA LİSTESİNE EKLENDİ NE DEMEK?

PTT Kargo cihet hazırlama listesine eklendi cümlesi; Kargonun, kargo teslimini yapacak cihetin yani dağıtıcının bir sonraki gün ki kargo teslim programına eklendiği anlamını taşır. Listeye eklenen kargolar aynı gün dağıtıma çıkarılamaz. Sadece sonraki gün programına alındığı anlamına gelir.

PTT KARGO DAĞITICIYA VERİLDİKTEN SONRA NE ZAMAN GELİR?

PTT kargo takip sayfasında “Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:” şeklinde açıklama görüyorsanız kargonuz gün içerisinde PTT kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilecektir. “,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu