Roaccutane Sivilceleri Geçirir mi? Roaccutane İlacı Yan Etkileri Nelerdir?

Roaccutane Sivilceleri Geçirir mi? Roaccutane İlacı Yan Etkileri Nelerdir?

Özellikle ergenlik zamanlarında ortaya çıkan sivilceler ile başa çıkmak gerçekten son derece zor bir durum. Kesinlikle uzman bir doktor tavsiyesi alarak kullanmanız konusunda tavsiye de bulunduğumuz Roaccutane, hakkında merak edilenleri araştırdık. Roaccutane yan etkileri nelerdir, Roaccutane nasıl kullanılır gibi sorularınızın yanıtları bu yazımız da sizlerle…

Cilt yüzeyinde ki yağ problemini baskılayan ve hemen hemen neredeyse durduran Roaccutane uzman doktorlar tarafından 12 yaşından sonra ergenlik çağına girmiş gençlerde ve bu yaş sonrası görülen yüzde tahribat ve estetik görünüş açısından sıkıntı yaşayanların yüzler için reçete edilir. Özellikle şiddetli baskı, ağrılı ve ateşli sivilceler ile başı belada olanların bununla beraber yaygınlaşması ve iz bırakmaya başlamasını ortadan kaldıran Roaccutane ilacı,  eczanelerde satılmaktadır.

Roaccutane Sivilce Kremi

ROACCUTANE NASIL KULLANILIR?

Bütün ilaçlarda olduğu gibi Roaccutane ilacı da kesinlikle uzman bir doktorun tavsiyesi alınarak kullanılmalıdır. Doktorunuz size önerdiyse kesinlikle dozunda kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu ilaç kesinlikle hamileler için uygun değildir. Uzman doktor önerisi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Roaccutane ilk kullanılmaya başlandığında düşük doz alınarak ilaca karşı hassasiyet ya da yan etki gösterilip gösterilmeyeceği bu ilacı kullanmanın aşamalarından birisidir. Genellikle 70 kilogram ve bu kilonun altında olan kişilere 35 mg gibi bir doz verilir. İlacı kullanan kişiler kesinlikle aç karnına tüketmemelidir. Roaccutane kullanılmaya başlandıktan tam 1 ay sonra tekrar tahliller yapılıp, ilk yapılan kan testleri ile karşılaştırılır. Bu test sonucunda yüksek kolesterol ölçümleri yapıldığı sıklıkla bahsedilenler arasındadır. Tahlil sonuçlarınızda bir anormallik yok ise sivilcelerinizin de zamanla azaldığını görebilirsiniz. Roaccutane ile tedavi süreci yaklaşık 6 ay kadar sürebilir. Bu süreçte ilacın dozajı arttırılıp azaltılabilir. Tekrar bir dönem daha kullanabilmek için ise doktorun öngördüğü süre beklenmelidir.

ROACCUTANE YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Roaccutane mutlaka uzman doktorlar kontrolünde kullanılmalı, sık sık tahlil yaptırmalısınız. Reçete ile satılan Roaccutane bilinen yan etkileri şu şekildedir;

– Bazı hastalarda kendilerine zarar verme veya hayatlarını sonlandırma düşüncesi (intihar düşünceleri) içerisinde olmuştur, hayatlarını sonlandırmaya (intihar teşebbüsü) çalışmışlardır veya hayatlarını sonlandırmışlardır. Bu hastalar depresyondaymış gibi gözükmeyebilir.
– Döküntü ve kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar oluşabilir.
– Aşırı terleme, kaşınma, deride hassasiyet, şişme, akma, akıntı, baş ağrısı, vücut kıllarında gözle görülebilir artış olabilir.
– Üst solunum yollarında iltihap, boğazda yanma, hafif burun kanamaları, mide bulantısı ve kusma ile beraber gelen geçmeyen baş ağrıları görülebilir.
– Diş etlerinde ağrı, kanama, hassasiyet, geçmeyen ağız yaraları meydana gelebilir.
– Sürekli uykusuz ve yorgun hissetme, kendiliğinden geçen, el, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık, kas kasılması, halsizlik, sersemlik yan etkileri arasındadır.
– Bu ilacın en büyük yat etkileri; Ruhsal denge bozukluğu: sesler duyma veya gerçekte varolmayan şeyleri görme gibi gerçekle bağlantı kaybıdır.
– Saçlarda ve kaşlarda dökülme, cansızlaşma ve mat görünme olabilir.

Son olarak Accutane, şiddetli akne için etkili bir tedavidir. Fakat zihinsel sağlık sorunları ve hamilelikle ilişkili riskler gibi bazı ciddi yan etkileri vardır. Bu ilacı almayı düşünen herkes, doktoru ile riskler ve bunların nasıl azaltılacağı hakkında ayrıntılı bir konuşma yapmalıdır.

ROACCUTANE GÜNCEL FİYATI NEDİR?

ROACCUTANE 20 mg 30 kapsül 2021 güncel fiyatı 93.46 liradır.

Kaynak (1)

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER