1. Ana Sayfa
  2. Rüya Tabirleri
  3. Rüyada Boğulmak Ne Anlama Geliyor, Rüyada Boğularak Ölmek Anlamı ?

Rüyada Boğulmak Ne Anlama Geliyor, Rüyada Boğularak Ölmek Anlamı ?

Rüyada Boğulmak

Rüyada boğulmak hayattaki ruhsal potansiyelinizle ve bu ruhsal düzlemde nasıl iletişim kurduğunuzla bağlantılıdır. Bu yazımız da merak edenler için rüyada boğulmak, boğularak ölmek, boğulmaktan kaçmak gibi durumların açıklamasını hazırladık.

Ortalama bir insan, doğduğumuz andan itibaren her gün yaklaşık 20.000 kez, yılda milyonlarca ve milyonlarca kez nefes alır. Nefesimiz, zihnimiz tarafından kontrol edilen şaşırtıcı ve karmaşık bir araçtır. Konuşmak, gülmek ve şarkı söylemek için boğazımızı ve sesimizi kullanırız. Boğaz bizim kırılgan noktamızdır ve bize yaşam ya da ölüm verebilir, çünkü bunun bir rüyada bloke edilmesi, daha doyumlu bir yaşama ulaşmanıza yardımcı olmak için uzun uzun anlatabileceğimiz manevi bir mesaj taşır.

Rüyada boğulan birinin maviye dönmesi, hayatınıza girecek olan (kırmızı renk gibi) sizi sinirlendirecek bir durumun olabileceğine delalettir. Herhangi bir kalp masajı yapmak, rüyada olumlu bir alâmettir ve hayatınızdaki zor bir durumu ortadan kaldıracağınızı gösterebilir.

Rüyada boğulmanın manevi anlamı;

Kendinizin boğulduğuna veya bebeğinizin boğulduğuna dair bir rüya görmüş olabilirsiniz. Ağzınızda bir şey bulursanız ve hava basıncını engelliyorsa, bu ruhsal olarak şu anda zor bir dönemden geçiyor olabileceğinizi gösterebilir. Her şey iletişimle alakalı. Detaylara bağlı olarak rüya kabusa dönüşebilir. Hava yollarını tıkayan bir şeyi yutmak, boğaz çakrasının tıkalı olduğunu gösterir. Boğaz, ruhsal olarak beşinci çakraya bağlıdır ve bu, iletişimimizin merkezi ile ilgilidir. Bu en üst çakradır ve yaşamda iletişim kurmamıza yardımcı olacak enerji darboğazını sağlar.

Evrenden gelen enerji normalde üç ana çakradan (normalde mor olan taç, üçüncü göz ve son olarak boğaz çakrası) gelir, kalp ve solar pleksus bizim merkezimizdir ve kök çakra son çakradır. Boğulma rüyası enerjimiz ve sesimiz ile bağlantılıdır. Sonuçta ses, duygularımızı iletmemizi sağlar ve bize diyalog sağlar.

Hayatta kendimizi ifade etmekte zorlandığımızda, sık sık boğazımızın tıkandığını düşünebiliriz. Çoğu zaman, bazı ruhsal kayıplar, acı verici sorunlar yaşadığımızda ve yaşamda daha derin bir amaç bulmaya çalışırken boğulma rüyaları olur. Hayatta hayal kırıklığına uğramışsanız, boğulma rüyasının gerçekleşmesi muhtemeldir.

Rüyada Boğularak Ölmek;

Eğer boğularak ölmeyi  gördüyseniz, bu rüya diğer insanların pozitif enerjinizi tükettiği gerçeğini temsil edebilir. Ayrıca çakra sistemine dönersek, boğaz çakrası da zihnimizde düşündüklerimizi kontrol eder ve olumsuzluğun hakim olması çok normaldir. Sürekli şikayet eden, dedikodu yapan, yüksek sesle konuşan, başkalarına hükmeden veya biraz agresif olan biriyle vakit geçirdiğinizi fark ediyorsanız, bu boğulma rüyasının başka bir sembolizmi olabilir.

Rüyada birinin seni boğmaya çalışması;

Rüyada tanımadığınız biri tarafından boğulmak, başkalarına söylediğiniz bir şey hakkında suçluluk duymanızla bağlantılıdır. Rüyada boğulduğunu görmek, şu anda hayatınızda birçok kısıtlamanın olduğunu gösterebilir.

Rüyada Boğulduktan Sonra Bayılmak;

Hayattaki herkes bu dünyada bir çeşit kayıp yaşar. Rüyada boğulma nedeniyle baygınlık geçirmek kendiniz veya bir tanıdığınızın sessiz ama acı verici bir kayıpla karşılaşmış olabileceğinizi gösterir.

Rüyada Cinler Tarafından Boğulmak;

Rüyada bir cin tarafından boğulmak, genellikle çevrenizde kendi zihinsel sağlığınız için tehlikeli olan birinin olduğunu gösterir. Sizi rüyada boğan cin, hayatımızdaki olumsuz bir şeyle bağları kesmemiz gerektiğini gösterebilir.

ruyada cinler tarafindan bogulmak

Rüyada Bebek Boğulması;

Rüyada boğulan bir bebek, bakış açınızı aşmak için mücadele ettiğiniz bir durum yaşadığınız anlamına gelir. Bir durum hakkında suçluluk taşıyorsanız, bu rüya genellikle gerçekleşir. Özellikle suçlu hissettiğiniz bir durumunuz varsa, bebek bir durumda ham hissetmenin bir temsili olabilir. Ruhsal olarak bu rüya, kendinizi başkalarına ifade etmekle ilgilidir. İhtiyacınız olan yaşam türünü tezahür ettirebilecek kişinin yalnızca siz olduğunu anlamaya çalışmanız önemlidir.

Çocuğun boğulması ile ilgili rüyalar;

Çocuğun boğulması (gerçek hayatta çocuklarınız varsa) bunun çocuğunuzun dönüm noktalarına bağlı bir rüya olabileceğini gösterebilir. Bu, onlar için endişelendiğiniz veya sizi endişelendiren bir şey yaptıkları anlamına gelebilir.

Rüya da Oğlumun veya kızımın boğulması;

Çocuk yetiştirmek zor olabilir ve birçok endişeyi beraberinde getirebilir. Rüyada kızınızın boğulduğunu görmek, kadınsı tarafınızla ilgili endişeleriniz ile ilgilidir.

Ebeveynler olarak oğullarımız, onların refahı için sonsuza kadar endişeli olduğumuz anlamına gelir. Bir ebeveyn-çocuk etkileşimi (oğlunuzu boğulmaktan kurtarmaya çalışmak gibi) veya çocuğunuzun boğularak öldüğünü ve bilincini kaybettiğini görüyorsanız bu biraz endişe verici bir rüya olabilir. Rüya ebeveynlik becerilerimiz hakkında nasıl hissettiğimiz ve hayatta yapılan seçimler hakkında nasıl düşündüğümüzle ilgilidir.

Rüyada bir ruhun veya bir hayvanın sizi boğduğunu görmek neye işarettir?

Rüyada boğulmak bir hayvanın veya ruhun boğulduğunu veya boğmaya çalıştığını görmek, kendinizi başka birinin hayatındaki olumsuz etkilerden kurtarmaya çalıştığınızın bir işareti olabilir. Öte yandan, rüya kendinizi zor bir durumdan uzaklaştırdığınızın bir göstergesi olabilir.

Rüyada Boğulmak (Yılan Tarafından);

Rüyada yılan görmek, başka birinin kişilik özellikleriyle bağlantılıdır. Yılan aynı zamanda hayatta bir yıkım ve aldatma işaretidir. Son zamanlarda konuşmaları ele almakta zorluk çekmiş olabilirsiniz. Rüyada yılan boğulduğunu görmek, çözülecek sorunu temsil edebilir. Yılan rüyasının detayları da aynı derecede önemlidir. Rüyanın kendisi genellikle yolunuza çıkan bir aldatmaca olabileceğine dair bir uyarıdır. Yılan boynunuza dolanıyorsa, bu aynı fikirde olmadığınız bir durumda sesinizi yüksek ve net bir şekilde yayınlayabileceğinizi gösterebilir. Yılan sizi bir rüyada tuzağa düşürme eylemlerini yaparken, başkalarıyla nasıl iletişim kurduğunuzu düşünün. Unutmayın, bilgi güçtür. Bilgi kimdeyse, güç de ondadır.

Rüyada Boğulmak (Yemek Yerken);

Rüyada boğazda sıkışmış yemek görmek oldukça travmatik olabilir. Açıkçası, herhangi bir yiyeceği yutma süreci, normalde günlük yaşamda yiyeceklerin boğazda sıkışmasını önleyen bir dizi kas hareketini içerir. Bir rüya sırasında yemek nefes borusunu (yemek borusu) tıkarsa, bu gelecekte tıkanıklık ve ağrı olacağını gösterebilir. Belirli yiyecekleri içeren birçok farklı rüya türü vardır. Örneğin, boğazda sıkışmış kemikler gördüyseniz, eski rüya ilmine göre birinin sizin hakkınızda dedikodu yaptığını gösterebilir. Rüyada balık yerken boğulduğunu görmek, ileride diğer insanlarla iletişimde bir tıkanıklık olacağını gösterebilir. Balık duyguları temsil eder, bu nedenle durum oldukça duygusal olacaktır. Rüyada yemek yerken boğulma, hırıltı, boğazı tutma, yutkunamama gibi pek çok farklı semptom türü vardır. Tatlı yerken boğulmak, aileniz veya küçük çocuklarınız için endişelendiğinizi gösterebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap