Gündemİlginç Bilgiler

SABİM Nedir, Ne İşe Yarar? SABİM’in Açılımı Nedir ?

İzmir Seferihisar depreminin ardından gündeme gelen SABİM nedir, ne işe yarar gibi sorularınızın cevabını bu yazımız da sizler için vermek istedik. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Depremde zarar görmüş olabileceğini düşündüğünüz yakınlarınız için Bakanlığımızın 184 SABİM hattını arayın. Tedavimiz altındalarsa sağlık durumlarını ve hangi hastanemizde olduklarını öğrenin.” açıklamasında bulundu. Peki, SABİM ne demek? İşte SABİM’in açılımı…

Halk ve yöneticiler arasındaki iletişimsizlikten kaynaklanan genel sorunlar, her iki taraf için de hizmet üretememe ve hizmetten yararlanamama şekline dönüşmüştür. Bunu kolay bir şekilde aşmak amacıyla Sağlık Bakanlığı bir ilki gerçekleştirerek kendi bünyesi altında “SABİM” adı ile bir Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü kurmuştur.

SABİM

“Kamu yararını” ilke edinmiş bir kurum olarak Sağlık Bakanlığı’nın merkez ve taşra birimleri ile hizmetlerini yürütürken, verimliliği artırma ve hızlandırma, hizmetin konusu olan insan sağlığında sıfır hatayla çalışma hedefi SABİM’de somutlaşmaktadır.

SABİM NE İŞE YARAR ?

SABİM varlığına esas olan amaç ve hedefleri doğrultusunda 7 gün, 24 saat boyunca, sağlık sisteminin işleyişine hakim operatörler, sağlık mevzuatı konusunda yeterli bilgilerle donatılmış çözümleyiciler tarafından sağlık sisteminin işleyişi ile ilgili her türlü soru, sorun, eleştiri, öneri, talebi ve teşekkürü cevaplandırmakta ve kayıt altına almaktadır.

Türkiye’nin dört bir yanından “Alo 184 SABİM” hattını arayan herkes; Sağlık Bakanlığı tarafından sıcak bir dost sesiyle karşılaşmakta ve ilettiği her türlü soru veya sorunun, Bakanlığımızca empatik bir yaklaşımla sahiplenilerek, en hızlı şekilde çözümlendiğine tanık olmaktadır.

Özetle, SABİM Türkiye’ye, haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir. Vatandaşlarımıza düşen “184 ALO SABİM” hattımızdan aramak, [email protected] e-posta adresine ulaşmak ya da şahsen merkezimize başvurmaktadır.

SABİM’in Açılımı Nedir ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gündeme getirilen SABİM’in açılımı, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu