1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Sadakatsiz Dizisi Orjinali Nasıl Bitti, Doctor Foster Finalde Ne Oluyor ?

Sadakatsiz Dizisi Orjinali Nasıl Bitti, Doctor Foster Finalde Ne Oluyor ?

Kanal D ekranlarında çarşamba günü yayınlanan dizi Sadakatsiz reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Yayınlanan son bölümünden sonra herkes bu dizinin finalini merak ediyor. BBC yapımı olan Doctor Foster dizisinin Türkiye uyarlaması olan dizinin oyuncu kadrosu da oldukça ilgi çekici. Peki Sadakatsiz dizisi hangi diziden uyarlama dizinin finalinde ne olacak ? Sizler için dizi hakkındaki merak edilen soruları araştırdık …

Sadakatsiz hangi diziden uyarlama?

Uzun süredir projelerde yer almayan güzel oyuncu Cansu Dere ile oyuncu Caner Cindoruk’un başrolünü paylaştıkları Sadakatsiz dizisi 2015 yılında BBC One kanalında yayınlanan Doctor Foster isimli yabancı mini diziden uyarlamadır.

sadakatsiz hangi diziden uyarlama?

İlgili İçerik; Sadakatsiz Dizisi Nerede Çekiliyor? Sadakatsiz Hangi Hastanede Çekildi?

Doctor Foster ( Sadakatsiz) dizisinin konusu nedir?

Mini drama dizisi olan Doctor Foster 9 Eylül 2015 tarihinde yayınlanmıştır. 1. sezon 5 bölüm olarak ilk sezonunu tamamlayan BBC one dizisi Doctor Foster Türkiye uyarlaması Sadakatsiz dizisinin konusu aldatılan kadının psikolojisi ve zaman içinde yaşamış olduğu olaylar kendi içindeki değişimi ve intikamını ele almaktadır. Aldatılan kadının intikam almaya çalışırken işlerin birden rayından çıkmasıdır. Birbirlerinden intikam almaya çalışan çift zaman içinde oğullarını kaybettiklerini göremezler. Dizinin finalinde Volkan karakteri intihara kalkışır ve Asya onu intihar etmemesi için ikna eder. Oğulları Ali ise artık onlarla yaşamak istemediği söyler  ve onlardan ayrılır ve finali böyle biter.  Dizi her ne kadar orijinaline yakın ilerlesede sonu hakkında aynı şeyi söylemek doğru olmaz çünkü orjinali 2 sezonda 10 bölüm olarak yayınlanan mini bir dizidir . Ancak Sadakatsiz dizisi Cansu Dere’ninde başarılı oyunculuğu ve dizinin başarısı ile daha uzun sürecek gibi görünüyor.

KORE VERSİYONU TÜRKİYE’YE DAHA YAKIN

Doctor Foster dizisinden Kore’ye uyarlanan “The World Of Married” dizisi Türkiye’deki ” Sadakatsiz ” uyarlaması ile aynı olay işleyişine sahiptir. Bu versiyonunun final bölümünde ise Asya ve Derin’in yüzleşmesinden sonra Derin karakteri kızı Zeynep’i alarak Volkan’ı terk eder.Volkanın tüm imkanları biranda elinden gider beşparasız kalır. Derin ise babasının imkanlarıyla hayatına devam eder. Asya için herşey yolunda giderken Volkan Asya’yı oğlu Ali ile tehdit eder. Uzun süre anne ve babasının arasında kalan Ali sonunda ailesini terk eder. Hikaye Doctor Foster’dan farklı olarak final bölümünde 2 sene sonrasına gidiyor. Asya’nın kapısı çalıyor Ali görünmesede onun geldiği anlatılıyor. Kore versiyonu da bu şekilde sona eriyor.

Dizinin Türk uyarlaması olan Sadakatsiz ‘ in finalinin nasıl olacağını merakla bekliyoruz…

Yorum Yap

Yorum Yap