Sahte iPhone 13 raketi açığa çıktı, telefonunuzun orijinal olup olmadığını nasıl öğrenirim? iPhone sahte mi sorgulama nasıl yapılır?

Binlerce lira verip telefon alan kişiler acaba telefonum sahte mi orijinal mi? diye merak ediyorlar. 

Bu durumda iPhone'unuz sahte mi? Gerçek ve sahte iPhone'u nasıl belirleyeceğimizi öğrenelim

Tinder Yasağı Nasıl Kaldırılır, Tinder Banı Nasıl Kaldırabilirim? Tinder Yasağı Nasıl Kaldırılır, Tinder Banı Nasıl Kaldırabilirim?

Ambalajı kontrol edin
Model numarası, seri numarası ve IMEI, iPhone kutusunda görüntülenmelidir. Telefon ayrıntıları, Ayarlar uygulamasını açıp Genel > Hakkında'yı seçtiğinizde kullanılabilir. Bilgileriniz uyuşmuyorsa, telefonunuz sahte olabilir.

Seri numarası nereden doğrulanır
Seri numarası https://checkcoverage.apple.com adresinden de doğrulanabilir . Telefonunuzun modeli, garanti süresi, destek durumu ve daha fazlası hakkında bilgi almak için iPhone'unuzun seri numarasını Apple'ın Garanti Durumu web sitesine girin.

IMEI numarasını çevirerek kontrol edin
IMEI numarasını http://www.imeipro.info adresinden kontrol edin. Her telefonun benzersiz bir IMEI numarası vardır. Telefon hakkında bilgi almak için veri tabanında bu numarayı arayın. IMEI'yi bulmak için tuş takımında *#06# tuşlayın veya SIM tepsisini kontrol edin.

Telefonda fiziksel bir kontrol yapın
iPhone'un arkasındaki Apple logosunu kontrol edin. Tüm iPhone'ların arkasında Apple logosu bulunur. Sertifikalı Apple logosu kabartmalı veya dokulu görünmemelidir. Parmağınızı logonun üzerine sürttüğünüzde, iPhone'un arkasını ovduğunuzdan farklı bir his veriyorsa, telefon kötüdür.