Salgın Filmi Hakkında Bilgiler ve İzleyici Yorumları

Salgın Filmi Hakkında Bilgiler ve İzleyici Yorumları

2011 senesinde çıkan ve çıktığı zamanlarda beklenen ilgiyi görmeyen fakat dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını sonrası milyonlarca insan tarafından izlenen “Contagion filmi”, geçtiğimiz korkunç süreci anlatan en kaliteli filmlerden birincisi olarak karşımıza çıkıyor.

Koronavirüs salgını ile hemen hemen aynı konunun işlendiği filmde, dünya geneline Çin’den dağılan salgın bir hastalık konu alınıyor. Film gerçek hayatta yaşadığımız salgın ile o kadar çok benziyor ki, bazı izleyiciler filmi izledikten sonra şaşkınlarını kelimeler ile ifade etmekte zorlanıyorlar.

Bu yazımız da 2011 senesinde çekilen Salgın filminin konusu, oyuncuları, fragmanı, izleyici yorumlarını ve daha da fazlasını bulabilirsiniz.

Salgın Filmi

Salgın filmi, Steven Soderbergh’in yönettiği, Scott Z. Burns’ün senaryosunu yazdığı, 2011 yılı yapımı dram, bilimkurgu, gerilim türünde sinema filmidir.


Salgın Filmi Konusu;

Hava ve solunum yolu ile rahatlıkla geçen ve insanları birkaç gün içerisinden öldürebilen, ölümcül bir virüs salgın şeklinde hızlı bir biçimde dünya geneline yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanlardan oluşan medikal bir ekip, hem salgına çare bulmaya çalışır hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışırlar. İnsanlar şimdi hem canlarını kurtarmaya çalışırken hem de dağılmanın eşiğine gelen toplumsal hayata tutunma mücadelesi verirler…


Salgın Filmi Oyuncu Kadrosu;

Salgın Filmi Oyuncu Kadrosu

Matt Damon-Mitch Emhoff
Gwyneth Paltrow-Elizabeth “Beth” Emhoff
Laurence Fishburne-Dr. Ellis Cheever
Jude Law-Alan Krumwiede
Marion Cotillard-Dr. Leonora Orantes
Kate Winslet-Dr. Erin Mears
Jennifer Ehle-Dr. Ally Hextall
Bryan Cranston-Lyle Haggerty
John Hawkes-Roger


Salgın Filmi Hakkında İzleyici Yorumları;

İzleyici 1

“film oldukça gerçekçiydi. bu kadar hızlı yayılan ve öldüren bir virüsün nasıl bir kaos yaratacağı gözler önüne serilmiş. gerçek olduğunu düşünmek bile üzücü. umarız politik çıkarlar için insan sağlığı bu denli tehikeye atılmaz.”

İzleyici 2

“Bu filmi birkaç ay önce izleseydim, çok fazla etkisi olmazdı ama şimdi tamamen koronavirüs ile ilişkilendirilebilir. Kelimenin tam anlamıyla, mevcut durum yıllar önce yazılmış ve işlenmiş”

İzleyici 3

“El yıkama ve yüzüme dokunma şeklimi sonsuza dek değiştirdim.”

İzleyici 4

“Bende büyük çoğunluk gibi coronavirüs günlerinde izledim. Film sanki kurmaca değil de belgesel gibi. O kadar gerçekçi bir film. Bilim adamlarını ve bilimi kutsamak adına yapılmış bir film. Şimdi ne kadar haklı olduğunu anlıyoruz.”

İzleyici 5

“Ya arkadaş film tarihine bakmayan görende şu an ki virüsten esinlenerek yapılmış sanacak o kadar benziyor ki
Bu arada sağlam kadrosuyla film başarılı…”


2011 Salgın Filmi Görselleri;

İlgili İçerik; Tarihte ki En Ölümcül Salgın Hastalıklar

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER