Samsung Galaxy S9 Ve Galaxy S9 Plus: Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir

Samsung Galaxy S9 Ve Galaxy S9 Plus: Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9 Plus ekranı, kullanıcıları için yararlı bilgilerle doludur. Telefonun durum çubuğunda tonlarca farklı bilgi sağlayan bildirimler ve simgeler bulunur. Bu önemli sembollerden biri pil simgesidir. Pil gücü ve bilgi değiştikçe bu pil simgesi renk değiştirir. Renk değişimini anlamak kolay ve kullanışlıdır.

Pil Yüzdesi seçeneği, toplam güç kapasitenizin yüzdesi olarak ölçülen ne kadar pil şarjı olduğunu gösterir. Pil ömrünü ölçmenin en rahat ve kolay okunan yolu. Bu yüzde, gününüzü planlamanıza yardımcı olur, telefonunuzu şarza takmanın zamanı geldiğinde size bildirimde bulunur. Pil arızası gibi altta yatan sorunları belirlemesi de harika olabilir.

Pil simgenizin pil yüzdesini göstermesini istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey bir sonraki bölümdeki adımları takip etmektir.


Galaxy S9 ve S9 Plus’da Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir ?

Samsung Galaxy S9 veya Samsung Galaxy S9 Plus’ınız pil yüzdesini değil, yalnızca pil simgesini gösteriyorsa, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir; pil yüzdesini kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Cihazın Ana ekranına gidin
Gezinme gölgesine erişmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın
Bildirim gölgesi açıldıktan sonra, Ayarlar (dişli çark) simgesini arayın
Ayarlar simgesinde, Aşağı kaydırın ve Pil sekmesini seçin – çalıştırdığınız yazılım sürümüne bağlı olarak bu ‘Bildirimler’in altında bulunabilir.
Yüzde cinsinden pil durumu” öğesini bulun ve seçin
Pil durumu özelliğinin yanındaki kutuyu aç / kapat

Hepsi bu kadar! Bu kolay adımlarla, Samsung Galaxy S9 veya Samsung Galaxy S9 Plus’ınızın durum çubuğu artık hem görsel hem de yüzde biçiminde bıraktığınız pil miktarını gösterecek ve böylece ne kadar pil ömrünün kaldığını hızlıca gösterebileceksiniz.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER