Sedat Peker suikast olayı gündeme bomba gibi düştü! Peker, neden uzun süredir suskun? Yeni paylaşımlarda bulunmuyor? İşte, Gazeteci Murat Ağırel'in Peker'in yakın çevresinden öğrendiği şok eden detaylar!

Katıldığı bir canlı yayında Sedat Peker ile ilgili flaş açıklamalarda bulunan Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel, suikast açıklamasıyla gündeme geldi. "Sedat Peker'e bir suikast yapılması ile ilgili bir anlaşma yapılmış" diyen Ağırel'in sözleri sosyal medyada ve pek çok mecrada tartışılmaya başlandı. İşte o açıklamalar...

SEDAT PEKER’E SUİKAST MI DÜZENLENDİ?

Gazeteci Murat Ağırel, Sedat Peker suikastı iddialarıyla gündeme bomba gibi düştü. Ağırel'in açıklamasının bir özetini hemen paylaşalım;

Bir süredir Twitter hesabı 'deliçavuş' üzerinden hiçbir video yayınlamayan ve sessizliğini koruyan suç örgütü lideri Sedat Peker nerede? Sosyal medyayı aktif kullanan Peker'in ortadan kaybolması, birçok kişide merak uyandırırken, bu sessizliğin perde arkasını gazeteci Murat Ağırel ortaya çıkardı.

Ağırel, Peker'e dijital tecrit uygulandığını ve kendisine suikast hazırlıkları yapıldığını belirtti. Ağırel'in iddiasına göre; eğer Sedat Peker sosyal medyada bir beğeni dahi yaparsa, dijital tecrit yasağına ek olarak yaşadığı yere jammer'lar getirilip telefonla da irtibatı kesilecek.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir otelde gizlendiği belirtilen organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in neden sessiz kaldığını anlatan ünlü gazeteci, Halk TV'de yayınlanan 'Kayda Geçsin' programında şu ifadeleri kullandı:

'Sedat Peker, suikast girişimi ile tehdit ediliyormuş. Evinde dijital tecrit altına alınmış, yani sosyal medyayı kullanamıyormuş. Eğer en ufak bir beğeni dahi yaparsa telefonu kesilecekmiş. Çocukları okula gittiği için internetini kesmemişler. Sedat Peker buna bir çözüm arıyormuş. Peker'in yakın çevresinden bunları öğrendim."

Ağırel, Sedat Peker için infaz timleri kurulduğunun iddia edildiğini de aktardı. İddiaya göre, 'kellesi alınması' üzerine görevlendirilen suç çeteleri ile Sedat Peker'e suikast yapılması için anlaşma yapılmış. Sedat Peker de bu durumdan haberdar. Uluslararası cinayet işleyebilen tüm organizasyonlara açık bir çağrı ile Peker'in kellesinin alınması planlanmış. Peker için ödüller konmuş. İnfaz timleri kurularak açık bir davet yapılmış. Peker'i kim yok ederse ödül alacağı bir sistem yaratılmış.

Öte yandan Gazeteci Murat Ağırel’in Sedat Peker’in yakın çevresinden bunları öğrendiği ve bunların iddia değil, delil olduğu da belirtildi.