Siber Suç Uyarısı: Bilinmeyen Numaralardan WhatsApp Görüntülü Aramayı Açmayın uyarısı sosyal medyanın gündeminde yer alıyor.

Çağımız teknoloji çağı ve internet sayesinde her şey kolaylaştı. Fakat bu internet avantajların yanı sıra bazı dezavantajları da beraberinde getirmiştir. Evet, siber suçlar internetin yardımıyla doğdu. Facebook'ta sahte kimlikle kişilerden para istendiği sıklıkla duyulur.

Dizipal 524 com Güncel Giriş Adresi 2022 Dizipal 524 com Güncel Giriş Adresi 2022

Şimdi ise WhatsApp aramaları için insanların kandırıldığı yeni bir dolandırıcılık gündeme geliyor. Size de bilinmeyen bir numaradan WhatsApp araması gelirse sakın açmayın yoksa siz de tövbe etmek zorunda kalırsınız. Evet, insanlar WhatsApp'ta bilinmeyen numaralardan görüntülü arama alıyor ve ardından çıplak videolar göstererek tuzağa düşürülüyor.

Böyle bir durumda önden kız çıplak sesleniyor gibi görünse de böyle bir durumda bir video gösteriliyor ve ardından o video çekiliyor onu da söyleyelim. Bu tür bir şantaj Rajasthan'daki bir köyden yönetiliyor. Evet, Alwar, Rajasthan'daki Gothri Guru köyü bu tür suçların merkezi haline geldi. okubak.com

WhatsApp görüntülü görüşme yoluyla şantaj:
İnsanlar öncelikle bilinmeyen numaralardan görüntülü arama alıyor ve ardından kendilerine müstehcen videolar gösteriliyor. İnsanlar kızın çıplak konuştuğunu düşünüyor, ki bu oynatılan bir video. Tüm bunların ortasında insanların videoları kaydedilip düzenleniyor ve pornografik videolara dönüştürülüyor. Sonra halktan para yağmalanıyor. Daha sonra para verilmezse bu video viral hale getirilecek diye telefon ve mesajla tehdit ediliyor.

Nasıl Önlenir:
Bu tür bir dolandırıcılıktan kaçınmak istiyorsanız, o zaman yanlışlıkla bile bilmediğiniz bir numaradan bir arama gelirse, o zaman açmayın. Bu tür aramaları ne kadar görmezden gelirseniz sizin için o kadar iyi olacaktır.