Siliskar Jel Ne İşe Yarar, Siliskar Jel Kullanımı ve Kullanıcı Yorumları..!

Siliskar Jel Ne İşe Yarar, Siliskar Jel Kullanımı ve Kullanıcı Yorumları..!

Son zamanlarda bir çok kişi tarafından sağlık forumlarında araştırılan jeller arasında yer alan Siliskar jel, kaza ve ameliyat gibi işlemlerden sonra ciltte oluşabilecek deformasyonları azaltmak ve deri üzerinde oluşacak izleri yok etmek amacı ile kullanılan jel kıvamında bir üründür.

Siliskar jel, herhangi bir sebebe bağlı olarak oluşan cilt yaraları üstünde tedavi amaçlı kullanabilirsiniz. Dikiş atılmış ise bu dikişlerin görünürlüğünün azaltılması ve yara izlerinin tamamen kalmasını engellemek için kullanıma uygundur. Yara izleri dışında cilt yüzeyinde oluşabilecek enfeksiyonlar konusunda da oldukça etkili ürünlerdendir. Enfeksiyon oluşumunu engellemek adına belirli periyotlarda uygulanması önerilen durumlar arasındadır. Keloidlerin önlenmesi konusunda da yine kullanılabilir.

Siliskar Jel Nedir, Ne İçin Kullanılır

Jelin kullanım süresi 3 ile 6 arasında değişiyor. Doktor bu sürenin daha uzun olması gerektiğini belirtebilir. Yaşlı izler varsa bu izlerin giderilmesi için 12 gibi bir süre kullanılması gerekebilir.

Siliskar Jel Nasıl Kullanılır ?

Hemen hemen bütün jel ve kremlerde olduğu gibi siliskar jel kremde kesinlikle bir doktor tavsiyesi alınarak kullanılmalıdır.

Belli bir miktarda alınan jel ile yaranın üzerini tamamen kapladığınızda yara olan kısmın hava teması tamamen kesilir. Bu da zamanla iyileşme başladığında yara izi kalma riskini en aza indirir. Doktorun aksi bir uyarısı olmadığı sürece ameliyat dikişleri alındıktan sonra ya da yaralar kapanmaya başladıktan sonra temizlenmiş cilt üzerine uygulanabilir. Temizlenmiş cildin kuru olduğundan kesinlikle emin olduktan sonra kullanabilirsiniz. Günde 2 kere kullanmak üründen fayda görmek için yeterlidir. Sürerken pamuk ile hassas hareketlerle sürmek önemlidir. Yarayı zedelemeden ve jeli çok fazla dağıtmadan yalnızca yara izi üzerinde kullanmanız yeterlidir.

Siliskar Jel Güncel Fiyatı;

Bu krem jelin güncel fiyatları 85 lira ile 110 lira arasında değişiklik gösterir.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER