Dünyada ve ülkemizde  en çok tercih edilen kahve çeşitlerinden biri olan latte, dünyanın hemen hemen her yerinde ilgi görüyor. Espresso ve köpürtülmüş sütün lezzeti ile büyük bir kolaylıkla yapılan latte son dönemde ‘skinny latte’ çeşidiyle dikkatleri çekiyor. Dünyada moda olan kalorisiz yiyecek tüketme trendine kahvelerde girdi diyebiliriz... Skinny latte kısaca lattenin kalorisiz halidir. Bu kahveyi evde çok basit bir şekilde yazın soğuk kışın sıcak şekilde hazırlayabilirsiniz.  Bu kahve çeşiti özelliklede spor yapanların yeni tercih oluyor. Peki skinny latte nasıl hazırlanır? Latte ile arasındaki fark nedir?

SKINNY LATTE VE LATTE ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Skinny lattenin normal latteden tek farkı içerisine konulan sütün yağsız tercih ediliyor olmasıdır. Tercihen eklenen  şurupların ise şeker yerine tatlandırıcı içermesidir. Şekersiz bir küçük boy latte ortalama 200 kalori içerirken, skinny latte 80-90 kaloriye sahiptir.

SKINNY LATTE NASIL HAZIRLANIR?

İhtiyacınız olan malzemeler sadece 2 shot bardağı espresso, ve süt 150 ml. ölçeğindeki bir porselen fincanın altına, 2 shot bardağı espresso koyun.Süt buhar çubuğunda 78 - 80 derece civarında krema haline getirilir hazırlanır. Espressonun üstüne krema haline getirilmiş süt dökülür. Ve skınny latteniz hazır !