Sokakta Sigara İçmenin Cezası Ne Kadar, Sokakta Sigara İçme Yasağı Olan İller Hangileri?

Sokakta Sigara İçmenin Cezası Ne Kadar, Sokakta Sigara İçme Yasağı Olan İller Hangileri?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında şu an ülkemizde 15 ilde sokakta sigara içme yasağı uygulanıyor. Peki 2020’de sokakta sigara içmenin yasağı ne kadar? Hangi iller de sokakta sigara içme yasağı uygulanıyor.

Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında illerin İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından bazı illerde park/bahçe, rekreasyon alanları, piknik alanları, mesire yerleri piknik faaliyetlerinin geçici olarak kısıtlanmasına ve açık alan, meydan, bulvar, cadde ve sokaklar ile park ve bahçe gibi ortak kullanım alanlarında sigara kullanımının yasaklanmasına karar verildi. Hangi illerde nerelerde maske indirip sigara içmek yasak? Sokakta sigara içme yasağı olan iller hangileri?

Sokakta sigara içme cezası ne kadar

SOKAKTA SİGARA İÇME YASAĞI OLAN İLLER HANGİLERİ?

Balıkesir, Bursa, Sakarya, Muş, Kütahya, Giresun, Eskişehir, Kocaeli, Isparta, Kahramanmaraş, Ordu, Kastamonu, Denizli, Erzincan ve Sinop illerinde sokakta sigara içmek yasak.

SOKAKTA SİGARA İÇME CEZASI NE KADAR 2020 ?

Kapalı ortamda sigara içme cezası 2019 yılında 153,5 Türk Lirasıydı. 2020 yılında bu rakam artış gösterdi. 2020 yılında kapalı ortamda sigara içme cezası 188 Türk Lirası oldu. Yasak yerde sigara içen de aynı tutarda ceza ödeyecek.

Sigara izmaritini yere atan ve çevreyi kirleten vatandaşa 2019 yılında 91,5 TL kesilen ceza 2020 yılında 112 TL’ye yükseldi.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER