1. Ana Sayfa
  2. İlginç Bilgiler
  3. Sonsuzluk İşareti ( ∞ ) Kopyala ve Yapıştır; Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk İşareti ( ∞ ) Kopyala ve Yapıştır; Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır

Matematikten, tarihe, sosyal medya uygulamaları üzerinde sıklıkla kullanılan sonsuzluk işareti daha bir çok alanda kullanılmaktadır. Biz de bu yazımız da sizler için Sonsuzluk İşareti ( ∞ ) nasıl yapılır, Sonsuzluk İşareti ( ∞ ) kopyalama gibi işlemlerinize yardımcı olacağız.

Sonsuzluk işareti simgesi “∞” bu şekildedir. Yatay 8 sayısına benzemektedir. Yani 8 rakamını sağ tarafa veya sol tarafa yatırdığımızda sonsuzluk işaretini elde edebiliyoruz. Peki sonsuzluk işareti bilgisayardan klavyeden nasıl yapılır, ne anlama gelir?

sonsuzluk işareti

SONSUZLUK İŞARETİ NEDİR?

Sonsuzluk simgesi “∞” yana doğru sekiz sayısına benzeyen, sonu olmayan ve ebediyet anlamına gelen bir matematiksel simgedir. Sonsuzluk simgesi en çok matematik ve fizik alanında kullanılmakta olup, soyut bir kavramdır.


KLAVYEDEN SONSUZLUK İŞARETİ “∞” NASIL YAPILIR?

Klavyeden 2 farklı yöntemle sonsuzluk işareti yapabilirsiniz.

1. Yöntem: Öncelikle klavyenizden Alt + 236 veya Alt + 8734 kombinasyonunu kullanarak ∞ bu şekilde sonsuzluk işareti simgesi yapabiliyorsunuz. Fakat bazen bu kısayolları yaptığımızda ì veya ^ şekilleri çıkabiliyor. Eğer bu yöntemle yapamazsanız diğer yöntemleri tavsiye ederiz.

klavyeden sonsuzluk işareti

Klavyeden öncelikle space tuşunun solundaki Alt tuşuna basılı tutun. Ardından numpad bölümünden sırasıyla 8, 7, 3 ve 4 rakamlarına basın. Sonrasında ∞ buradaki gibi sonsuzluk işareti yapabilirsiniz.

2. Yöntem:  Bilgisayarınızdan başlat menüsünü açınız. Ardından “Karakter Eşlem” programına giriş yapın.

klavyeden sonsuzluk işareti

Oradan yukarıda gördüğünüz gibi “Unicode’a git:” kısmına “221E” kodunu yazınız. Sonrasında üstteki resimde gördüğünüz gibi sonsuzluk işareti otomatikman karşımıza çıkmış olacaktır. Buradan da Seç > Kopyala butonlarına bastığınızda artık sonsuzluk işaretini ∞ buradaki gibi yapmış olacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap