Toplumsal Konut Nedir? Müracaat Şartları Neler?...Yüzyılın projesinde ucuz konut projesinde Başkan Erdoğan bilgileri duyuracak! TOKİ toplumsal konut müracaat şartları neler?...Toplumsal Konut Nedir? Müracaat Şartları Neler?

Toplumsal Konut Nedir? Müracaat Şartları Neler?

Son dakika haberi...Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak" dedi. Konut sayısının 150 bini aşacağı projede aslan payının İstanbul'un alacağı belirtilirken, başvurularda hane gelir şartı aranacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük TOKİ toplumsal konut projesi için müracaat şartları neler olacak? Başvurular ne vakit başlıyor? İşte son dakika haberinin ayrıntıları... Son dakika haberi...Yüzyılın en büyüğü olacak toplumsal konut projesinde geri sayım başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut hamlesinin detaylarını açıklayacağını bildirdi.

BAKAN KURUM: BAŞKAN ERDOĞAN 13 EYLÜL'DE DETAYLARI AÇIKLAYACAK

"Yüzyılın toplumsal konut projesinde tarih 13 Eylül." bilgisini veren Kurum, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak." ifadesini kullandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak" açıklamasında bulundu. Konuyu Haberturk.com Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Barlas, şöyle yorumladı: " Son zamanlarda TOKİ'nin yaptığı son konut projelerinin sonunda benzer yeni teknolojiler kullanılmaya başlamıştı. Tabii çok önemli yani bu konutlara sahip olmak isteyenler zaten inanılmaz bir heyecan içerisindeler. Beklentide öyle bir yere getirildi ki inanılmaz yükseldi. Benim çevremde de insanlar bu projeyi soruyolar ne olacak diye. Hep diyoruz ya Türkiye'de 2 kişiden biri ev sahibi diye. Bu oran aslında tam öyle değil. Sahiplik oranı doğru fakat insanların hepsi kendi evlerinde oturmuyorlar."