Sosyal medya fenomeni ve oyuncu Enes Batur, şu sıralar Twitter’da #EnesBaturTutuklansın hashtag’i ile gündemde. YouTuber Sertaç Abi (Sertaç Güngör), çocukları alkole ve kötü alışkanlıklara özendirdiği gerekçesiyle canlı yayında Enes Batur’a verdi veriştirdi. İşte sosyal medyada geniş yankı bulan olayın perde arkası… Enes Batur kimdir?

SOSYAL MEDYA ENES BATUR TUTUKLANSIN KAMPANYASI İLE AYAKTA

Ülkenin gündem maddeleri sürekli değişiyor. Bugünkü mesele alkol sorunu. Ünlü YouTuber ve sosyal medya fenomeni Enes Batur ise attığı son videoyla çocukları ve gençleri alkole özendirdiği gerekçesiyle yeni bir tartışmaya yol açtı.

Söz konusu paylaşımda Batur'un alkol kullanması, bir başka YouTuber Sertaç Güngör'ü çileden çıkardı. Twitter'da #EnesBaturTutuklansın etiketi gündem olurken, bu görüşe katılan binlerce sosyal medya kullanıcısı da eleştirilerini dile getirdi.

Sertaç Abi adlı kullanıcının Enes Batur'a gösterdiği tepki, Oğuzhan Uğur'a yapmacık gelince, olaylar daha da alevlendi...

Fenomen Batur'un son paylaşımı bir monologdan ibaret. Genç fenomen videosunda içki meselesinden bahsediyor. Kendisinin içki içtiğini fakat tavsiye etmediğini, sadece sosyal ortamlarda ara sıra içilebileceğini söylüyor bu paylaşımında.

Sertaç Güngör ise Batur'un bu paylaşımına büyük tepki gösterdi. "Anne ve babalar dikkat! Çocuklarınızı bu soytarıdan uzak tutun. Milyonları cebe indiren Enes Batur, çocukları alkole özendiriyor. Kendi YouTuber'larımızı yetiştirmezsek, neslimizi kaybedeceğiz. Bugünün en önemli sorunu budur." diyerek tepkisini gösterdi.

İddiaya göre Batur'un takipçileri genellikle küçük yaştaki çocuklar. Sertaç Abi'nin bu tepkisini Oğuzhan Uğur ise 'prim amaçlı' olduğunu söyleyerek sert çıktı.

ENES BATUR KİMDİR?

Enes Batur Sungurtekin, 9 Nisan 1998 tarihinde Antalya'da dünyaya gelmiştir. Babası polis emeklisi, annesi ise hemşiredir. Video içerik üreticisi olan Batur, kısa sürede fenomen olmuştur. 2017 yılında Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi YouTuber/Instagrammer ödülünü almıştır. Ödülü geri alındıktan sonra 2018’de Altın Palmiye Ödülleri’nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü’ne layık görülmüştür.

2018 yılında Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? ve 2019 yılında Enes Batur Gerçek Kahraman adlı sinema filmlerinde başrolü üstlenmiştir. Enes Batur - Dolunay adlı parçası da müzik listelerini bir dönem sallamıştır. YouTube kanalında 15 milyonu aşkın takipçisi bulunmaktadır.