Son zamanlar da bir çok kadının merak içerisinde araştırdığı konulardan bir tanesi olan sülfatsız şampuanlar, özellikle boyalı saçlara sahip olanların gözdesi oldu. Sağlıklı saçlara sahip olmak için mutlaka sizlerin de kullanmanız gereken sülfatsız şampuanlar nelerdir ve neden Sülfatsız Şampuan sorularının yanıtlarını hazırladık. Sülfatsız şampuan, bildiğimiz şampuanların yanı sıra uygulandığında köpürmeyen, diğer şampuanlara nazaran daha yumuşak bir his bırakan bir bakım ürünü olarak biliniyor. Bebek şampuanlarının hiçbirinde bulunmayan sülfat; saç derisi ile temas ettiğinde deriyi tahriş ederek, zaman içerisinde saç derisindeki bu tahrişlerin farklı sorunları beraberinde getirmesine debep oluyor. Boyalı saçların renginin bozulmasına, açılmasına ve daha kısa bir süre içerisinde canlı rengini kaybetmesine yol açan sülfatın her ne kadar saç köpürtücü özelliğinden hoşlansak da aslında sülfatlı şampuanları kullanarak, saçlarımıza bilmeden de olsa zarar vermiş oluyoruz. Tamamen organik bileşene sahip olan bu şampuanlar, saçlarımızı nemlendiriyor, besliyor ve güçlendiriyor. SÜLFATSIZ ŞAMPUAN NE İŞE YARAR? Çoğunlukla Hindistan cevizinden elde edilen bir madde içeren sülfatsız şampuan; sülfatlı şampuanların aksine saçlarımıza daha nazik ve yumuşak davranıyor. Kimyasal içeriği bulunmayan, tamamen bitkisel ve organik içeriğe sahip olan bu şampuan, saçlarımızı nazikçe temizlemenin yanı sıra saçlarımızın doğal yapısını da korumuş oluyor. Buna da Bakınız; DMDM Hydantoin Şampuan Nedir ? DMDM Hydantoin Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

EN İYİ SÜLFATSIZ ŞAMPUAN ÖNERİLERİ 2021

Yves Rocher Köpürmeyen Krem Şampuan 200ml. Fiyatı / 75,00 TL Bütün içeriği ile bitkisel temizleyici maddeler içeren Yves Rocher ürünlerinin büyük çoğunluğunda saçlara zarar veren sülfat ve paraben gibi kimyasallar yer almıyor.
Schwarzkopf BC Bonacure Sulfate Free / 110,67 TL Bir çok uzmanın tavsiye ettiği ve Dünyanın en popüler saç bakım markalarından biri olan Schwarzkopf tarafından satışa sunulan bu serinin ürünlerinin hiçbirinde sülfat yer almıyor.
Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Şampuan / 99,50 TL Gratis mağazalarından temin edebileceğiniz, organik saç bakım markası OGX’in bu ürünü; sülfat da dahil olmak üzere saçlara zarar verebilecek hiçbir kimyasal içermiyor. İçerisindeki Hindistan cevizi aroması sayesinde saçları besliyor, nemlendiriyor ve onarıyor.
Loreal Elseve Sülfatsız Şampuan Serisi / 59,90 TL Loreal’ın en son mucizelerinden biri olan Loreal Elseve 3’ü bir arada krem şampuan serisi, sülfatsız içerikleri sayesinde saçları hiçbir şekilde aşındırmıyor ve kurutmuyor. [geo-post id="10168" label="Önerilen Yazı"]